klima sökülmesi?

süpersin.. kimseye evde ampulu git başkasına çağır değiştirsin demedik. bahsedilen bu iş ile ilgili kurslar veriliyor okullar açılıyor , kısacası eğitimler veriyor . EĞİTMİ ALMAYAN BİR İNSANA bunu nasıl yapsın normal dersin ... Klima bu evdeki ampul değil , arabanın karterindeki yağ değil , taharet musluğu değil... ampul değiştirmek için eğitim veren kurum var ise söyle kayıt olalım ...?????? sonra internet sayfalarında konu olursun dış üniteyi asarken ....

sevgili kardeşim....
konuyu açan arkadaş sökme işinden bahsetti hatırlarsan bir kurbağcık bir alyan anahtarı ile 10 dakikada yapılacak işten bahsediyoruz.. yoksa bilgi beceri uzmanlık isteyen montaj şinden değil....klima sökmek için bu işin eğitimini verene bir okul elbette yok... eğer yapacak kişi moron veya embesil değilse herkes yapabilir....
sevgiler
hakan

Hayır ben buna karşıyım fikrimde de sabitim.. Bu forumun amacı bilgi paylaşmak evet biz burda bunun için varız ama bu işi az da olsa bilenlere bilgi paylaşımında bulunulur konu ile alakası olmayan kişilere bilgi vermek için bilgi verilmez.. merdiven altları bu yüzden doluyor .. benim ehil personelim bu yüzden işsiz kalıyor. 100 tl lik bir iş 20 tl ye bu yüzden bağlanıyor... Mesleğe ve emeğe saygı lütfen...

evt hakan abinin düşüncelerine katılıyorum amma en son söz olarak yinede işin ehli kişiler tarafından yapılması yanlısıyım her işi yapabilirsin her şeydende anlayabilirsin amma bu işin ehli sensin hakan abi....

Hayır ben buna karşıyım fikrimde de sabitim.. Bu forumun amacı bilgi paylaşmak evet biz burda bunun için varız ama bu işi az da olsa bilenlere bilgi paylaşımında bulunulur konu ile alakası olmayan kişilere bilgi vermek için bilgi verilmez.. merdiven altları bu yüzden doluyor .. benim ehil personelim bu yüzden işsiz kalıyor. 100 tl lik bir iş 20 tl ye bu yüzden bağlanıyor... Mesleğe ve emeğe saygı lütfen...

sevgili kardeşim....
mesleğe ve emeğe saygı konusunda bende yanındayım bu konuda bir tereddüt yok...
amma işin püf noktası olan kısım göremedğiniz veya görmek istemediğiniz kısım başka ....
adamcağıza tamirat öğretmiyoruzki sadece çok basit bir sökme işini tarif ediyoruz...
(4 ay önce 75 klima sökme takma işini aldım... bazen yetişemediğimde sadece bir kez ağbi bak böyle sökülür diye gösterdiğim ilkokul mezunu inşaat amelesi bile söktükten sonra...)(ki bırak söksüünler elbette aramızdan biri gidip onu yerine takacak... :);)..)
meslek hayatım boyunca 700 den fazla adamla çalıştım çoğunu eğittim... çoğuna meslek edindirdim.. iş sahibi yaptım...
bu mesleği hakkı ile yapanlar aç kalmaz merak etme...
ama eline tornavida alan da meslektaşın olmaz merak etme..
evindeki herhangi bir zımbırtı için burada bir konu açsan ve konuya verdiğiniz yanıtlar gibi yanıtlar alsan düşüncen duygun fikirlerin ne olurdu bir gözünün önüne getirsene ...
nedemek istediğimi anlatabildimmi?:cool:
son olarkta imzamda görülen o yeşil ihtiyarın yarışlarda motorunuda söktüm öntakımınıda şanzumanınıda gerekti elektrik tesisatına girdim gerekti elime tabancayı aldım boyasını yaptım.. ne oldu ben motor ustasımı oldum şimdi??!
sevgiler
hakan

Çok iyi niyetli davranıyorsun forumun etiğinden ötürü... Konuyu uzatmıyorum uzattıkça aynı şeyleri konuşuıyoruz... KOCAMAN BİR YANLIŞ bunlar...

sen 13 yaşındaki çocuğa klima söktür ben sana maaşımı vericem? ben göstercem yeri ok??

ben klimayı nasıl söküyorsam oda sökücek,dış üniteyi olduğu yerden indircek he yapamazsa sen bana ne vaad ediyorsun tabi sana göre iş vermek kolay yaş felan filan ;) 47 sensen 27 ben iş yaşa kalmıyor hoca ahkam kesmesi basit,

S.A arkadaşlar ben sayın demirkaya katılıyorum bir arkadaş soru sormuş diğeri cevaplamış ne oldu yani şimdi o arkadaş klimacımı oldu eğer olsaydı siz aç kalırdınız artı arkadaş nasıl söküleceğini yazmış yazmasaydı başka yerden öğrenemiyecektimi başka forumlarda bu yazıyor ben de internetten buldum ve klimayı söktüm ama yinede gazını kaçırdım bana semeri ile seksene patladı ama ben kendimi tatmin ettim bu işin ehli olmadığımı anladım ama sizdeki bu hırs iyi değil o zaman bu siteye elektrikçilerden başkası giremez vede soru soramaz diye not düşülsün kimse bu işi anasının karnında öğrenmedi sen dürüst ol eğri belasını bulur eğer sende bir bilgi varsa paylaş yoksa bu sitede ahkam kesmeyin.herkese saygılar.

niye cevap vermek yerine aşağılama duygusu var?
Yoksa siz teknik adam olup iş bilmeyenlerden misiniz?
Yada egoları fazla yukarıda olanlarmı?
Umrumda değil 25 tl kazanması umrumda değil
Adam gibi iş yapan para kazanır.
2. Neden cevap vermediniz saçma sapan yorumlar yapıldı?
3. Klima gökten zembille mi indi?
4. Bütün sistemler ayınıdır teknikler farklıdır.
5. Tipik Türk zihniyetinde olan bir adamım çünkü ben Teknik bir adamım...
Evimin elektrik tesisatınıda çektim elektrikçi olmama rağmen, bilgisayarlarımının rutin bakımlarınıda yapıyorum, TVmin horizontal arızasınıda çözdüm, Bahçeme su için temiz su borusuda döşedim sucu olmama ragmen , Kendime istediğim gibi bir masada yaptım marangoz olmama ragmen bak ben tek bir adamım. Tek farkla teknik adamım.
6. Bilgini paylaşmaktan korkma ölmezsin...
Hayatta herşey para değildir. Bi hayır duası alsan kafidir.Çünkü ölüceksin.
Bilgini paylaşmaktan korkma, paranı paylaş demiyorum
Bilgini paylaş %10 paylaşşan kafidir.
Saygılar
Sivri dilim durmuyor hiç...
Şimdi bana ufak çocuk kafasıyla X yıldır sektördeyim havasını yapma, bana ne?

Kimsenin teknik bilgisi hakkında yorum yapma hakkına sahip değilsin bunu unutma...Yaşı ilerlemiş olmasına rağmen çok adam gördüm ben avometre kullanamayan... Bu tarz yorumları yapmaya hakkın yok kimseye herkesin bilgisi kendinedir isteyen paylaşmaz bu kimseyi ilgilendirmez..He bu yorumları yapan herkese de bilgi paylaşmayan insan gözü ile bakmayada hakkınız yok. Yukarıda dediğim gibi forumun etiğinden ötürü bırakın bu iyi niyetli tavırları realist olun .

Forum istatistikleri

Konular
129,200
Kullanıcılar
451,560
Son üye
mertcan5657

Yeni konular

Geri