Klima servis önerisi ? arçelik

Hangi servis? ücrette önemli

• Arçelik

Oy: 2 50.0%
  • İklimsa

Oy: 0 0.0%
  • Diğer ( Yorumlarda belirtiniz lütfen )

Oy: 2 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

kaan2142

Üye
İstanbul avrupa yakasında oturmaktayım. 13 m'2 lik odada kullandığım klima ( Arçelik 3910ys, 9500 btu ) tam verimli ısıtmıyor 2-3 saat çalışma sonucu oda anca 18 derece oluyor. Düşük hızda hissedilebilir derece sıcak veriyor fakat hızlıya alınca ılık bir hava geliyor, 1 metre ileriye gidene kadar soğuyor hava zaten. Yaz' ında tam verimli değildi.
Önerebilceğiniz bir servis varmıdır? İklimsa nın servisini çağırmayı düşünüyorum eğer bakıyorlarsa. Çünkü en son çağırdığım arçelik servisi 2 sene oldu gaz bastı oldu abi dedi gitti bi değişiklik olmamıştı. Ne kaçağı kontrol ettiler nede başka birşeyi. Tabi birde iklimsa ne fiyat verecek oda önemli.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İşi bilen özel servis'i tercih edin. Yetkili serviste işi kapıp ustalaşan özel'e kaçar. Yetkili serviste ucuz işçiliğe fazla ücret ödersiniz (istisnalar hariç), malzemeye de fazla para verirsiniz. Sistem her markada aynı işler.

yetkili servislerin hiçbir bilgisi olmuyor zaten. Ne zaman arçelik i çağırsam oldu diyorlar ama değişen birşey yok. Bende başka servis arayışına girdim mecbur önerileri bekliyorum. Teşekkürler

servis önerebilecek kimse yok galiba. Teşekkürler yinede 2 sinden birini çağırıcam mecbur artık.

şurayı buldum ama nasıldır? mastek servis

Servisin ismi cismi hiç önemli değil.
Ben İklimsa ile de çalıştım,Daıkın ile de Eca ile de.
Hepsinde de sorunlar yaşadım.Temiz ve garantili iş yapan
firma pek görmedim.Eskiden beri tanıdığım bir arkadaşım var klimacı.
Çok dürüst bir insan.Olacak şeyi söylüyor yap diyorum.Bir daha arkama bakmıyorum.
Yani burda firmalar değil şahıslar çok önemli..Bazı meslekleri yapan firmaların bir çoğu hep üçkağıt üzerine kurmuş düzenini..Gaz yok bunda deyip 300 tl para alıp gidiyorlar.Yaa gaz yokta arkadaş
neden yok?,e gazı kaçmış..Yani daha fazla uğraşmamak için(kaçak testi,azot testi)
hemen gazı basıyım paramı alıyım gidiyim onun derdindeler..Senin mağduriyetine
çözüm üretmeye gelmemiş.O,bir an önce başka servise gitmenin peşinde.
Arkadaş dürüstçe de ki bu cihazın gazı kaçmış,muhtemelen borularda,vanalarda
kaçak olabilir,ben bu kadar uğraşacam,iç ünite dış ünite bütün borulara kaçak testi yapıcam fiyatım da şu kadar..Kabul edersen yapar garantili
teslim ederim.etmezsen
gazı basar giderim.Hiç olmazsa bunu sun müşteriye.o da yok..Kısaca benim işletmemde 100 ye yakın
klima var ve servislerle sürekli karşılaştığım durum bundan ibaret.İşini gerçekten
iyi bilen,temiz çalışan dürüst birini bulursan yaptır(nereden bulursun bilemem ama:))Kolay gelsin.

DOSTUM .. SON MESAJDAKI ARKADAŞ TAMAMEN HAKLI .. YETKILI VEYA YETKISIZ SERVİS IN COK ÖNEMİ YOK ACIKCASI... SANA HIZMET VERMEYE GELEN EGER ADAM GIBI BIR USTA ISE PARANI ALMAKDAN COK SORUNUN KAYNAĞINI VE COZUMUNU ZATEN SANA ACIK YUREKLE SOYLECEKTİR.. YETERKI BOYLE BIR USTA KISA SUREDE BULABILESIN
SEVGİLER HAKAN

açıklayıcı yorumlarınız için teşekkürler. iklimsa dan fiyat aldım uygun geldi. İnşallah dediğiniz gibi düzgün biri gelir. Kaçak varsa tespit edip onarımınıda yapıyoruz dediler.

Başka bir konu hakkın dada danışıcam size. Klima 30 derece de, en yüksek hızda çalışırken çıkan havanın derecesini ölçtüm. Ölçüm sonucu 32 derece elde ettim. Normalde kaç olması gerekiyor? Servis ten sonra kontrol edeyim duruma göre. ( Hava çıkış yerinin hemen oradan ölçümü yaptım )

Forum istatistikleri

Konular
128,857
Kullanıcılar
450,971
Son üye
cemgurel

Yeni konular

Geri