klimalar yüzünden konpanzasyon kapasitif yazıyor

Klimaların beslendiği TMŞ'lerden başka yükler de beslenmiş olabilir mi? UPS gibi

moner69'da sormuş. Kapasitifi sayaçtan mı takip ettiniz röleden mi?
Röla akım trafoları sırası ile gerilim beslemesi sırası ters olursa bazen röleden görünenler yanlış olabilir. Bir kontrol edin.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kapasitif olduğunu sayaç ekranından takip ettim

TMŞ sadece klimalara ait tüm sistemin ayrı sigortaları var

role devreye kondansator almadan kapasitif ( --I I- )işareti çıkıyorsa durum farklı, yok eğer devreye kondansator alıpta sonra kapasıtıf işareti çıkıyorsa o zaman farklı bir sonuç çıkar

sayın rahminizam

10 adet 3 fazlı klimadan bahsediyorsunuz, bütün klimalar tek bi şalterden besleniyorsa sisteme harmonik reaktör bağlayarak hem sistemdeki harmonikleri yok edersiniz hem de kapasitif sorununuzu çözebilirsiniz diye düşünüyorum...

sistem kapasitife düştüğüne göre ilk önce hangi fazda kaç klima var onu bi belirlemek lazım .akımtrafosunun bulunduğu fazdan yük çekilmiyor olabilir.diğer fazlardan ise yük çekilirse yani fazlar dengesiz olduğunda akım trafosusadece bulunduğu faza göre roleye akım vereceğinden kapasitiflik yazabilir .

bence enkısa zamanda rolenizi üç fazlı yapın .birde sisteminiz üzerinde ups varmı çünkü ups te kapasitif yapabiliyor ..

sayın volcanoos
Çok teşekkür ederim.yanlız sizce reaktörün değeri ne olmalı bunu nasıl hesaplayabiliriz.

iyiki varsınız hayat paylaştıkça daha güzel oluyor.sağolun....

Sn. zefiran

* Klimalar dışında sistemde problem olmadığını söylüyor. Klimaların da zaten üç fazlı olduğunu belirtmiş. Faz- faz ile alakalı bir durumu yok şu aşamada.

reaktör değerini klimaların gücüne göre hesaplayacaksın, forumda kataloglar bölümünde siemens katalogunda mevcut sanırım...

ben cevaplarda goremedim....klımalar devreye girdikten sonra kondansator almadan mı kapastif yazıyor? bu konu açıklanmamış yoksa ben mı kaçırdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…