klimalar yüzünden konpanzasyon kapasitif yazıyor

rahminizam ' Alıntı:
...klimalar 3 fazlı hepsinin ayrı ayrı t.m.ş sigortaları var ana sigortasıda var ben klimaların ana sigotasını kapatıyorum sistem normale dönüyor .şöyle anlatayım kompanzasyonu tamamen kapatıyorum sistemde yinede kapasitif yük var.Ben klimaları kapatıyorum kapasitif yük kalkıyor.durum böyle arkadaşlar,ilginiz için teşekkürler...

Klimaların beslendiği TMŞ'lerden başka yükler de beslenmiş olabilir mi? UPS gibi

moner69'da sormuş. Kapasitifi sayaçtan mı takip ettiniz röleden mi?
Röla akım trafoları sırası ile gerilim beslemesi sırası ters olursa bazen röleden görünenler yanlış olabilir. Bir kontrol edin.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kapasitif olduğunu sayaç ekranından takip ettim

TMŞ sadece klimalara ait tüm sistemin ayrı sigortaları var

role devreye kondansator almadan kapasitif ( --I I- )işareti çıkıyorsa durum farklı, yok eğer devreye kondansator alıpta sonra kapasıtıf işareti çıkıyorsa o zaman farklı bir sonuç çıkar

sayın rahminizam

10 adet 3 fazlı klimadan bahsediyorsunuz, bütün klimalar tek bi şalterden besleniyorsa sisteme harmonik reaktör bağlayarak hem sistemdeki harmonikleri yok edersiniz hem de kapasitif sorununuzu çözebilirsiniz diye düşünüyorum...

sistem kapasitife düştüğüne göre ilk önce hangi fazda kaç klima var onu bi belirlemek lazım .akımtrafosunun bulunduğu fazdan yük çekilmiyor olabilir.diğer fazlardan ise yük çekilirse yani fazlar dengesiz olduğunda akım trafosusadece bulunduğu faza göre roleye akım vereceğinden kapasitiflik yazabilir .

bence enkısa zamanda rolenizi üç fazlı yapın .birde sisteminiz üzerinde ups varmı çünkü ups te kapasitif yapabiliyor ..

sayın volcanoos
Çok teşekkür ederim.yanlız sizce reaktörün değeri ne olmalı bunu nasıl hesaplayabiliriz.

iyiki varsınız hayat paylaştıkça daha güzel oluyor.sağolun....

Sn. zefiran

* Klimalar dışında sistemde problem olmadığını söylüyor. Klimaların da zaten üç fazlı olduğunu belirtmiş. Faz- faz ile alakalı bir durumu yok şu aşamada.

reaktör değerini klimaların gücüne göre hesaplayacaksın, forumda kataloglar bölümünde siemens katalogunda mevcut sanırım...

ben cevaplarda goremedim....klımalar devreye girdikten sonra kondansator almadan mı kapastif yazıyor? bu konu açıklanmamış yoksa ben mı kaçırdım

Forum istatistikleri

Konular
128,916
Kullanıcılar
451,082
Son üye
cccggg111

Yeni konular

Geri