Kodundan bulamadığım smd entegre

Cevap için teşekkür ederim @seagate Ustam, önceki mesajımda dediğim gibi her türlü fikir ve yoruma açığım, amacım aynı ekran ölçüsünde bir şey zati çok maksatlı bi şey değil bildiğin basit saat.. dandik... Daha sonra yazacaktım neyse laf açılmışken fazla da çevrem yok demek ki kimse 2 kelime yazmıyor.. end. tamir yapan bi yere başvurdum durumu anlattım akşam üzeri tel açıp lcd nin bozuk olduğunu diğer sorunların kaynağı olarak da lcd sebep söylediler Çorlu da tedarikçi kısıtlı ve ist. da fazla tanıdığm olmadığından parçayı kendilerinin temin etmesini rica ettim ücreti mukabilinde. Bir teşekkür de ilgi ve alakanızdan dolayı.
Bülent hocam inan bu parçayı bir çok site de aradım ucuz yollu yenisi var mı diye...e-bay dir alidir.. dealdir...ama bir sonuç elde edememiştim maalesef.

Selamlar.Her zaman orjinal iyidir.Isınıyor dediğiniz 8 bacak entegre ise muhtemelen ya regülatör yada saat entegresidir.Şöyle yakından detaylı bir fotosunu atında bir inceleyelim.Devrenin tamiri mümkün değilmi acaba?işlemci olarak ne kullanmış?bunun ayak voltajları normal geliyormu?

Selamlar.Her zaman orjinal iyidir.Isınıyor dediğiniz 8 bacak entegre ise muhtemelen ya regülatör yada saat entegresidir.Şöyle yakından detaylı bir fotosunu atında bir inceleyelim.Devrenin tamiri mümkün değilmi acaba?işlemci olarak ne kullanmış?bunun ayak voltajları normal geliyormu?
Isınma sebebi lcd dendi bakalım yarın soracağım adamları da sıkmak istemiyorum ..al ne yaparsan yap ... demesinler. Kataloğu arama sebebim kontak kapalıyken ekranın olmaması basit bi müdahale ile getirilebilr düşüncesindeyim.

bencede basit bir sorun olmalı.resimleri net çekersen alt üst yorum yapabiliriz.

bencede basit bir sorun olmalı.resimleri net çekersen alt üst yorum yapabiliriz.
Çok isterim de elimdekiler ancak bu kadar çekiyor, denerim yine, teşekkürler.

Ustalarım hatam yoksa...
Lcd 12 pin (piyasada bulunamamış, yerine başka ekran nasıl konabilir dikkat edilecek noktalar var mı tavsiyeleriniz neler?)
Kod:
R1:  10K  103     R2: 1K5   152      R3: 10K   103      R4: 10K   103      
R5: 4K7   472     R6:  10K  103      R7: 4K7   472      R8: 10K   103     
R9: 4K7   472     R10: 10K 103      R11: 1K   102      R12: 10K 103     
R13: 10K 103     R14: 10K 103      R15: 2K2 222      R16: 2K2 222     
R17: 2K2 222     R18: 2K2 222

Son düzenleme:
Hocam merhaba power yazan uçlarda 5 volt varmı?

ayrıca c10 uçlarındada 5 volt olmalı yoksa işlemci çalışmaz.

Bu renkli çizgilerin lcd sınıflandırmada bi önemi var mıdır? Teşekkür ederim.

ayrıca c10 uçlarındada 5 volt olmalı yoksa işlemci çalışmaz.
Yeni bitirdim mesajınızı şimdi gördüm evet 5v etiketinden gerilim veriyorum lakin B+ ve ACC+ (12v) aynı anda elektrik vermezsem gösterge gelmiyor. C10 5volta bağlı. Ekrana biraz bastırınca rakamlar düzgün beliriyor, ama sorun ekranda ve piyasada bulnmuyor.

işlemcinin 1 numaralı ucunun bakır yolu kesik.bu uç önemli bir uç sizmi kestiniz neden kesik.onu lehimleyip bir deneyin.

hocam B+ kartın ana beslemesidir.acc de hafızayı tutan besleme.bu işlemcide dahili rtc yok.ve saat durumunu hafızada tutacak bir pilde yok.hafızadaki değeri aküden direk gelen acc ucu tutuyor.ekran olayınıda b+ kontaktan verince sağlıyor.ayrıca bu işlemci özel bir işlemci özelliğide lcd display sürmeye uygun bir işlemci olmasından kaynaklanıyor.lcd displaylere baskı uygulayınca içindeki likit renklenmeler yapabilir.bu bozuk olduğu anlamına gelmemeli.basınca rakamlar normal geliyor diyorsanız tabi başka.

işlemcinin 1 numaralı ucunun bakır yolu kesik.bu uç önemli bir uç sizmi kestiniz neden kesik.onu lehimleyip bir deneyin.
Sn. F.T. Ustam kesik değil o görünen ok şeklinde işaret var.

hocam r8 direnci 10k olmalı ve entegrenin 1 nolu ayağına irtibatı olmalı.

http://www.datasheetdir.com/go/-nc-jklm-bxvn.pdf

bu linkteki pdf de şema var senin devre mantığı olarak aynı 8 bacak entegre dediğim gibi 5 volt entegresi gibi görünüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,220
Kullanıcılar
451,588
Son üye
Gokhan3834

Yeni konular

Geri