kompanzasyon endüftif tuhaflaştı

selam arkadaşlar abiler benim çalıştığım binada kompanzasyon değerlerini geçen mayıs ayından bu güne kadar hergün değerlerini alıyorum.Fakat mayıs aylarında aldığım değerlere göre endüktifim %8 civarlarında seyrediyordu şimdi ise yavaş yavaş %9
%10-%11 ve en son % 14 olarak çıktı Bakım zamanı ne zamanı mı geldi sizce ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kondastörlerde kapasite kaybı olabileceği gibi, günlerin kısalıp aksamın erken olmasından dolayı, aydınlatma ışıkları kullanımı artmışdır. Floresant armatürlerde, lokal kondansatör baglama huyumuz olmadıgından, endüktif sarfıyatınız artmaktadır.

Aynen dediğiniz flouresan konusunda haklısınız bizimde binamızda bu aydınlatma modülünden fazlasıyla var günlerde kısaldı muhtemelen ondan bu artış ben takibe devam ediyorum % 17 lere falan gelirse bakımını yaptırıcam teşekkür ederim
Kondastörlerde kapasite kaybı olabileceği gibi, günlerin kısalıp aksamın erken olmasından dolayı, aydınlatma ışıkları kullanımı artmışdır. Floresant armatürlerde, lokal kondansatör baglama huyumuz olmadıgından, endüktif sarfıyatınız artmaktadır.

Forum istatistikleri

Konular
129,090
Kullanıcılar
451,395
Son üye
ozer4

Yeni konular

Geri