Kompanzasyonumda sıkıntı varmı ?

Kademelerde monofaze kademe varmi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Vermiş olduğunuz endeks ile son fatura arasındaki yaklaşık kapasitif tüketim değeriniz; 8.110 kVARh
Kapasitif tüketimin birim fiyatı= 0,163962

8.110x0,163962= 1.330 TL+KDV ceza var.

Bir önceki hesabımdaki ceza miktarınız;

Su an itibariyle cezanız ise 1.291+KDV.

idi. Tam olarak kapasitifi durduramamışsınız.

Vermiş olduğunuz endeks ile son fatura arasındaki yaklaşık kapasitif tüketim değeriniz; 8.110 kVARh
Kapasitif tüketimin birim fiyatı= 0,163962

8.110x0,163962= 1.330 TL+KDV ceza var.

Bir önceki hesabımdaki ceza miktarınız;

idi. Tam olarak kapasitifi durduramamışsınız.
@AD_EM bey kompanzasyon devre dışı şuanda. Bu yeterli değilmi?

Aldığım bilgi şöyle Hem reaktiften hemde kapasitiften ceza yazmazlarmış hangisi yüksek ise ceza ona kesilirmiş bende kompanzasyonu kapayarak reaktifin yükselmesini aynı zamanda kapasitifin olduğu yerde saymasın sağladım. Yanlış mı yapıyorum acaba...

Yanlış mı yapıyorum acaba...

Bir noktaya kadar doğru yapıyorsun. O noktada faturanın düzenleneceği tarih. O tarihten itibaren normale dönmelisin. Şu an itibariyle endüktif oran %12 ve kapasitif %95.

Ceza her ikisine de aynı anda gelmediği için,
%95'lik oranı %15'in altına indiremeyeceğimiz için( aktif tüketimin oranı aşağı çekecek kadar olamaması ve kap tüketimin çok yüksek olması nedeniyle)

Endüktifin yükselmesine izin vererek ve kapasitifin de yükselmemesini sağlayarak en mantıklı olanı yapmış oluyoruz.

Bir noktaya kadar doğru yapıyorsun. O noktada faturanın düzenleneceği tarih. O tarihten itibaren normale dönmelisin. Şu an itibariyle endüktif oran %12 ve kapasitif %95.

Ceza her ikisine de aynı anda gelmediği için,
%95'lik oranı %15'in altına indiremeyeceğimiz için( aktif tüketimin oranı aşağı çekecek kadar olamaması ve kap tüketimin çok yüksek olması nedeniyle)

Endüktifin yükselmesine izin vererek ve kapasitifin de yükselmemesini sağlayarak en mantıklı olanı yapmış oluyoruz.
Sn. @AD_EM Bey. Teşekkür ederim.
Fakat ne yaparsam yapayım gelecek ceza miktarını düşüremeyeceğim bu saatten sonra değilmi? Fatura 25 inde kesiliyor.

Arkadaşa neden kapasif yazar sebeblerini yazın arkadaşlar ona gore çözüm uretsin

Teşekkür ederim Fakat ne yaparsam yapayım gelecek ceza miktarını düşüremeyeceğim bu saatten sonra değilmi? Fatura 25 inde kesiliyor.

Rica ederim. Maalesef ceza kaçınılmaz. Cezanın miktarını düşürmek mümkün olmuyor.Cezanın daha da yükselmemesini sağlamaktan başka elden bir şey gelmiyor.

Arkadaşa neden kapasif yazar sebeblerini yazın arkadaşlar ona gore çözüm uretsin

Sedat bey, Eğer konunun başından itibaren okursanız, arızalı olan kontaktör nedeniyle devrede kalmış olan kondansatörden kaynaklı olarak( kontrolün zamanında yapılmamış olması durumunu da ekleyerek) böyle bir durum ile karşılaşıldığı sonucuna ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Kontaktor yapisinca sistem kapasitifmi yaziyor usta peki reaktif ceza ne gibi sebeblerden gelir

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,947
Son üye
sitroen91

Yeni konular

Geri