Kompresör Çalıştırma

qeek

Üye
merhaba arkadaşlar benim bi sorum olucaktı ben bi aküden 24dc-220ac kare dalgaya çevirsem kompresörü çalıştırabilirmiyim
ayrıca kompresör şehir gerilimden çalışıyor yani kare dalga ile sürebilirmiyim zarar vermeden
mesela bu linktekini dediğim sistemde çalıştırabilirmiyim
Hepsiburada.com : Attlas Zj-2025 Yağlı Kompresör | Yapı Market / Hırdavat

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
motora zarar verirsin.motor sinisoydal şeklindeki gerilimle çalışır.

Hazır kono acılmışkem karşılaştığım bir arızayı anlatayım sorun cözüldü fakat kaynağını cözemedim halada kafamda soru işareti olarak kaldı .Bir kırevi Şebeke elektriyi yok Rüzgar gülü ,Güneş panaleri 4 tane büyük kuru akü giriş 24 dc 220 ac cıkşlı envertör birde akülerin fazla şarzını almakicin reğostaya benzer resesistaslı bir parca var bu sistem üzerine yeteince bilgim yok bir evde olması gereken bütün elektrikli aletler var derin kuyu dalgıcı bilevar diğer aletlerde bir sorun yok .Sorun yaratan bir tek buz dolabı buzdolabın fişini takınca voltajlarda dalgalanma başlıyor lanbalar kısılıp yanmaya başlıyor buz dolabın konpurosü sirkeleniyur termik attırıyor envertörde ekranda 50 hz görümüyor konpuröserin üzerinde 5 uf kondostör vardı deneme amaclı 7 uf taktım sorun düzeldi.bu arıza neden olabilir envertör tam sünüs vermemesindenmi konpurösörün gırank mili olmasındanmı 7 uf kondostörle sorun düzeldi .

buzdolabı üzerindeki kondansatör zamanla kapsitesini yitirir.belki 3 yada 4 uf düşmüştür.motor sağlıklı yol alamadığı için aşırı akım çeker lambalar göz kırparlar ve termik açar.sen iyiki kondansatörü değişmissin.zaman la o taktığınız kondansatör eskise bile orijinal değerine gelir çalışma devam eder kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri