kontrol kalemi bozuk mu

böyle basit konuları foruma yazılmaması gerekiyor diye düşünüyorum
hocam herkes sizin gibi usta olmayabilir..buradaki bazı arkadaşlar işe yeni başlamış olabilir..ne güzel işte basit de olsa sormuş ve gerekli cevaplar verilmiş...bu sayede bilmeyen arkadaşlar da öğrenmiştir belki...Elektrikte basit diye birşey yoktur hocam..basit dediğimiz şeyler insan hayatına mal olabiliyor.. hele de bu elektrik ise ....yukarıda yaşanmış bir olayı yazdım..arkadaşın olayına benzer..arkadaş az kalsın ölüyordu....... ayırıca arkadaşımızı tebrik ediyorummm...buradan çıkarılan sonuç sağda solda gördüğümüz kontrol kalemi ile kontrol yapmamak....saygılar....

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hocam herkes sizin gibi usta olmayabilir..buradaki bazı arkadaşlar işe yeni başlamış olabilir..ne güzel işte basit de olsa sormuş ve gerekli cevaplar verilmiş...bu sayede bilmeyen arkadaşlar da öğrenmiştir belki...Elektrikte basit diye birşey yoktur hocam..basit dediğimiz şeyler insan hayatına mal olabiliyor.. hele de bu elektrik ise ....yukarıda yaşanmış bir olayı yazdım..arkadaşın olayına benzer..arkadaş az kalsın ölüyordu....... ayırıca arkadaşımızı tebrik ediyorummm...buradan çıkarılan sonuç sağda solda gördüğümüz kontrol kalemi ile kontrol yapmamak....saygılar....

saol ustam teşekkürler....Sayın balkanların zoruna mı gidiyor böyle basit sorular....

saol ustam teşekkürler....Sayın balkanların zoruna mı gidiyor böyle basit sorular....
Önce biraz ustalara saygı ; kontrol kaleminin çalışma mantığını bilmiyorsanız kalkıp burdaki uzman ve işinin ehli insanlara ayar vermek yerine biraz kağıt kitap döküman karıştıracaksınız .......

Önce biraz ustalara saygı ; kontrol kaleminin çalışma mantığını bilmiyorsanız kalkıp burdaki uzman ve işinin ehli insanlara ayar vermek yerine biraz kağıt kitap döküman karıştıracaksınız .......
ustalarıma saygım sonsuz..bir zamanlar siz de benim gibiydiniz..bir anda mı öğrendiniz herşeyi.. ben ustanın elinin altında yetişen bir kişiyim...insanları rencide etmeye hakkınız yok bence....

Yahu kontrol kalemini EML 1. sınıfta öğretiyorlar ; sen bunu dahi bilmiyorsan elektrikçi değilsin daha dünya kadar yolun var ; burada üst düzey elektrik tartışmaları yapılırken sen kontrol kaleminin çalışma mantığını sorunca komik duruma düştüğünün farkında değilsin ; kimsenin seni rencide ettiği falan yok.

Yahu kontrol kalemini EML 1. sınıfta öğretiyorlar ; sen bunu dahi bilmiyorsan elektrikçi değilsin daha dünya kadar yolun var ; burada üst düzey elektrik tartışmaları yapılırken sen kontrol kaleminin çalışma mantığını sorunca komik duruma düştüğünün farkında değilsin ; kimsenin seni rencide ettiği falan yok.
Ben EML okumadım ustam ....ustanın elinin altındayım...o okuyan arkadaşlarımızı da görüyorum...bir prizi bağlayamıyorlar üniversiteyi bitirdikten sonra...KOMİK duruma düştügüm yok ustam..o senin görüşün... diğer ustalarımızdan allah razı olsun...her şeyi cevapladılar...keşke sen de onlar gibi az da olsa benim soruma cevap verip katkıda bulunsaydın... usta kişi bi kandile benzer...yandıkça çıraklara aydınlık verir....kusura bakma ustam özür dilerim..birdaki sefere üst düzey sorular sorarım...

:) Sorduğun soruya değil ama beyefendiliğine 10 puan verdim ; ben şimdi patlayacak bu yeni elektrikçi az kaldı diyordum :)

:) Sorduğun soruya değil ama beyefendiliğine 10 puan verdim ; ben şimdi patlayacak bu yeni elektrikçi az kaldı diyordum :)
Buradan sayın site yeklilerine sesleniyorum..Sorulan sorunun basitlik, orta ve üst düzey olma şartı var mı? Var ise bu görevi sayın öksüzçocuğa verelim..O gerekli süzgeçlerden geçirdikten sonra soru yayınlansın...Saygılar...

Buradan sayın site yeklilerine sesleniyorum..Sorulan sorunun basitlik, orta ve üst düzey olma şartı var mı? Var ise bu görevi sayın öksüzçocuğa verelim..O gerekli süzgeçlerden geçirdikten sonra soru yayınlansın...Saygılar...
Eyvallah şahin bakışlı abim benim :)

böyle basit konuları foruma yazılmaması gerekiyor diye düşünüyorum
öncelikle şunu belirtmek isterim daha öncedende bu tip tartışmalar yaşanmış ve arkadaşlarımız gereken cevapları vermişlerdi. bizim meslekte basit diye bir kavram yoktur. basit gibi görülen soruları tartıştıkça göreceksiniz ki altından çok çok önemli sorular ve cevaplar çıkacak bunlardanda bir çok arkadaşımız istifade edecektir. soru senin için basit olabilir ama soruyu soran arkadaş içinde önemli olabilir.sen cevap vermek istemeyebilirsin ama unutmaki senin sorduğun bir soruda bir başkasına basit gelecek ve sende istediğin cevapları alamamış olacaksın.kaldı ki arkadaşların verdiği cevaplarda son derece güzel ve bilgilendirici olmuş cevap veren herkese teşekür etmek yerine alaycı tavırlarda bulunmak bu formdaki değerli arkadaşlarımıza yapılacak saygısıslık olur diye düşünüyorum. slm

Forum istatistikleri

Konular
129,034
Kullanıcılar
451,292
Son üye
grafon01

Yeni konular

Geri