Kontrol ve otomasyon alanında yol haritası

Tenebrous

Üye
Merhabalar, Elektronik Teknolojisi mezunuyum. Açıktanda yönetim bilişim sistemleri bitirmek üzereyim. Otomasyon ürünleri üreten yabancı bir firmanın(Beckhoff,sick,weidmüller türünde rakip bir firma) Türkiye ofisinde teknik destek olarak çalışıyorum. Görevim müşterilere istenilen özelliklere uygun ürün çıkarmak muadil vermek ve satış ekibine eğitim vermek. Yani cihazların teknik detaylarına hakim olmak.

Aynı zamanda buraya girmeden öncesinden beridir Web ajansım vardı. Ayrıca aktif dekorasyon üzerine e-ticaret sitem var. Ama mesleğimle ilgili pozisyon almayı kafama koyup diğer işlerimi tam performansla olmasada idare ediyorum. Mesleğimin bir konusunda uzman olup şu mühendis olmayışımın açığını kapatmak istiyorum. Ayrıca yaptığım işte başarılı olmayı istiyorum. İngilizcemi iyileştiriyorum.

Siemens yada beckhoff ile programlama ve burada edindiğin ürün bilgileri ile proje konusunda uzmanlaşmayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

güzel insan, genç adam ahtapotu bilir misin? hani sekiz bacağı vardır. o bile avlanırken arkada kalan bacakları ile yerini sabitlerken diğer kolları ile avına ulaşır. birden çok iş kolunda çalışıyor olman büyük başarı ama uzmanlaşmayı istediğin konunun üzerine ağırlık verip pratikler yapmalısın. (sanırım simülasyon programları burada işe yarıyor) bu da avlanma zamanı demektir. o ahtapot amca bir yandan yemeğini yerken diğer boşta kalan kolları/bacakları ile avlanmaya devam eder. mühendis diplomasını kafana takma sadece projeye imza atamazsın. sana başarılar dilerim. kollarının / bacaklarının hakimiyetini kaybetme.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Yukarıda bahsettiğim rakip firmalar dahil tümü fakülte diploması isteyerek ilan paylaşıyor.
Mezuniyet konusu kafamı çok karıştırıyor. Amacım otomasyon sistemlerinin kurgusunda kendimi geliştirmek. Ama bu mezuniyet konusu benim önümü kesecekse yönetim bilişim sistemlerinin dallarında devam etmeyi düşünebilirim.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Yukarıda bahsettiğim rakip firmalar dahil tümü fakülte diploması isteyerek ilan paylaşıyor.
Mezuniyet konusu kafamı çok karıştırıyor. Amacım otomasyon sistemlerinin kurgusunda kendimi geliştirmek. Ama bu mezuniyet konusu benim önümü kesecekse yönetim bilişim sistemlerinin dallarında devam etmeyi düşünebilirim.
pratiğinin seviyesi seni etiket yapar.

Forum istatistikleri

Konular
129,320
Kullanıcılar
451,767
Son üye
kivanc0zsoy

Yeni konular

Geri