Korumasız TP4056

Sasquatch

Üye
Merhaba arkadaşlar korumasız tp4056 dan devreye çıkışı nasıl almalıyım bat + - den mi
Yoksa direk pil üzerinden mi önceki modülü yakmıştım bundada ters birşey yapıp yakmak istemem.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Korumasız olduğu icin hic farketmez ıkiside ayni sey.

Doğrudan pilden alabilirsiniz.

Ancak bildiğiniz gibi pilin desarj voltajini takip etmenizi oneririm. Pilleriniz ölmesin.

Şarj adaptöründen mi bahsediyorsunuz?

Şarj adaptörü 1 amper olsa yeter. Cunku bu modul maksimum 1 amper ile sarj eder daha fazlasini vermez. TP4056 modülün üzerinde şarj akımını sınırlayan direnç mevcut. O direnci sizde değiştirerek akımı ayarlayabilir siniz.

Son düzenleme:
Şarj adaptöründen mi bahsediyorsunuz?

Şarj adaptörü 1 amper olsa yeter. Cunku bu modul maksimum 1 amper ile sarj eder daha fazlasini vermez. TP4056 modülün üzerinde şarj akımını sınırlayan direnç mevcut. O direnci sizde değiştirerek akımı ayarlayabilir siniz.
Şarj akımının değişikliği için dememiştim 1.5 a adaptör modüle zarar verir mi diye sormuştum

Akım 1500 amper olsa da 5 volt olduktan sonra herhangi bir zararı olmaz. Surahide ne kadar su olursa olsun içeceğiniz bir bardaktır.;)
Bir önceki yanan modülüm korumalıydı yine aynı adaptördü 1.5a ama modül çok ısınıp yanmıştı 1a adaptör kullan demişti arkadaşın biri

Normalde bu modüllerden bende de var, 1A'ya kadar şarja izin verir. Daha fazlasını geçiremez. Bir şekilde çıkış/pil uçları kısa devre olmuşsa bir süre maksimum akım çekince yanmış olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
129,173
Kullanıcılar
451,525
Son üye
ituran20

Yeni konular

Geri