Kredi kartı yıllık aidatı

azat_

Üye
merhaba arkadaşlar başımda bir sıkıntı var garanti bonus kredi kartı kullanmaktayım her sene senelik kart aidatı adı altında aldıkları paradan gına geldi bugüne kadar birşekilde ödedim ama artık ödemek istemiyorum bu ay tam 69 TL kart aidatı gelmiş müşteri hizmetlerini aradım ama iptal etiremedim bende kartı kapattıracam diye blöf yaptım kartı kapatma olayını işleme aldılar ama bunun sonu ne olur bilmiyorum bu konuda fikri tecrübesi olan arkadaşlar var mı acaba ???

Bankalar bir hizmet veriyor bunu karşılığını almak istemeleri doğal. Bizim seçimimiz almayanlara yönelince onlarda vaz geçecektir. Başka karta geçmenin zamanı gelmiş. Harcama tutarınız belli bir miktarın üzerinde olunca almıyorlar. Bu yüzden 2 kartımı iptal ettirdim tek kart kullanıyorum. Tüketici hakem heyetlerine başvurun geri alma durumunuz olabilir.

Bankalar bir hizmet veriyor bunu karşılığını almak istemeleri doğal. Bizim seçimimiz almayanlara yönelince onlarda vaz geçecektir. Başka karta geçmenin zamanı gelmiş. Harcama tutarınız belli bir miktarın üzerinde olunca almıyorlar. Bu yüzden 2 kartımı iptal ettirdim tek kart kullanıyorum. Tüketici hakem heyetlerine başvurun geri alma durumunuz olabilir.

evet bankalar bir hizmet veriyor doğru ama bankalar zaten bu faiziydi efedime söylim komisyonuydu derken bu parayı fazlasyla çıkarıyor zaten ayrıca aldıkları ücret çok fazl 70tl kart aidatı nedemek abicim * 25 -30 tl olsa eyvallah ayrıca avukata sordum bu gün bankaların bunu almaya yok dedi gerekirse savclığa dilekçe verip itiraz edebilirsin dedi ....

Yasal olarak aidatsız kart hizmeti de vermeleri gerekiyor diye biliyorum ama bankalar bir şekilde bildiklerini okuyor.

2uswx05.gif

Yasal olarak aidatsız kart hizmeti de vermeleri gerekiyor diye biliyorum ama bankalar bir şekilde bildiklerini okuyor.

Bir şekilde ücretsiz kart için eskisi iptal edilip yenisi alınıyor olabilir.

2 yıl önce benzer hikayeyi vakıfbank ile yaşadım.
Emekli maaşım için mecburi açılmış hesap , yoksa bankalarla işim olmaz.
O zaman daha bu ücretsiz kart mecburiyeti de yoktu.
İnternette dolaştım bazıları itiraz edip kapattıracam filan ayaklarına eski paraları bile iade etmişler filan ..vakıfbank aldırış etmedi..işbankası akbank geri ödemiş miş de miş..
Sonra buldum .
Kuveyt Türk hiç bir işlemden para almıyor kart dahil.
Kuveyt Türk de hesap açtım edevletten vakıfbankı iptal ettirip Kuveyt e geçtim .
2 yıldır rahatım.
Oğlumun hesabı öğrenci olduğu için ziraat bankasında , ona eft yolladığım zamanda ücret yok..

Eskiden eft havale ücreti ödemezdik neymiş iş yükü makinalara geçince insan gücünden tasarruf ediliyor maliyet düşüyor. Eleman tasarrufları oldu yine ücret alıyorlar bunlar doymaz. Devlet vatandaşı korumak için kanun çıkarır bankalar başka bir yol bulur yine vatandaşı yolarlar. Vatandaş hak aramıyor en azından ücret almayanı ara oda yok para çok demekki. Ben alan iki bankadan hesabımı kartımı kapattım. Ücret almayanı bulamazsam kart ta kullanmayacağım param varsa alacağım yoksa almayacağım varmı itirazı olan :mad:.

Garanti ve Akbank,bu işlerin ! uzmanı.

Üstat demişti ki :
Ateş yakar su da söndürür.
Keyfiyetini icra eder istismar etmez !
.
Allah CC en büyük nimet olan aklı ne için vermiş ?..

merhaba arkadaşlar başımda bir sıkıntı var garanti bonus kredi kartı kullanmaktayım her sene senelik kart aidatı adı altında aldıkları paradan gına geldi bugüne kadar birşekilde ödedim ama artık ödemek istemiyorum bu ay tam 69 TL kart aidatı gelmiş müşteri hizmetlerini aradım ama iptal etiremedim bende kartı kapattıracam diye blöf yaptım kartı kapatma olayını işleme aldılar ama bunun sonu ne olur bilmiyorum bu konuda fikri tecrübesi olan arkadaşlar var mı acaba ???

Dostum aynı duruma bundan 2 ay kadar önce bende düştüm.

Adını bahsettiğin firmanın kredi kartına sahiptim. yaklaşık 14 yıldır kullandığım bir kart ve son 5-6 yıldır bu yıllık kullanım ücreti adı altında kesilen ücreti müşteri hizmetlerini arayarak geri istiyordum onlarda kartın içine puan olarak yatırıyorlardı. Bir kaybım olmuyordu zaten en az o kadar harcama ve fazlasını yapıyordum.

Taaaaakiiiii geçen 2 ay öncesine kadar. Bende inatçı biriyimdir. Yıllık kullanım ücretini tekrar kestiler. Bende müşteri hizmetlerini aradım geri iadesini istedim. Bu süreçte bişeyler değişmiş olmalıki ( bankacılık kanununda bişeyler malum her gün gündem değişiyor ve biz ne çıkan kanunlardan yasalardan haberdar oluyoruz ne başka bişey ) geri ödemeyi kabul etmediler. Bende kartımın kapatılması için talimat verdim telefonda onlarda ellerindeki ikinci teklifi sundular. Efendim size 49 tl sini puan olarak yükleyelim siz kullanmaya devam edin dediler neymiş Türkiyenin en büyük bankası en bol puan kazandıran kartıymış. Tabi ben 20 tl mi bankaya hibe edeceğime o parayı ödedim ve kartımı kapattırdım.

Üstünden 1 ay geçti beni tekrar aradılar. önceki tekliflerinde 49 tl veriyorlardı şimdi 59 tl verdiler ama ben yine kabul etmedim. 10 tl yine onlara kalıyordu. Kartı basıp göndermeleri için talimat istediler ben onaylamadım.

Şimdi eşim için yeni hesap açtırdık sözleşmeyi orada biraz okudum madde aralarında özellikle kredi kartı yıllık kullanım ücreti için ücret alınacağına dair özel bir madde var. İtiraz edersen zaten kart vermiyolar kendilerini garantiye almışlar. ( Belki her banka da olmayabilir )

Forum istatistikleri

Konular
128,940
Kullanıcılar
451,120
Son üye
Ersin Alkan

Yeni konular

Geri