Kumandasız led avizeye sonradan kumanda tanımlanabilir mi?

Hayırlı günler dilerim üstatlar. Eve 2 yeni led avize aldım lakin içinden kumandası çıkmadı. Halbuki avizecilerde daha önce baktığım aynı modelde kumanda vardı ve kumandadan bir sarı bir beyaz değiştiriliyordu, ışığın şiddeti de ayarlanabiliyordu.

Bu avizeleri daha elektrikçiye bağlatıp denetmedim ama sanırım ilk açmada sarı, sonraki açmada beyaz şeklinde yanıyor bunlar. Öyle uzaktan açıp kapatma, renk değiştirme ya da kısıp açma vs için uzaktan kumandası yok yani. Acaba bu 2 avizenin Led Driver'ına sonradan kumanda tanımlaması yapılabilir mi ve yapılabilirse tek kumanda ile mi yapılır yoksa ikisine de ayrı ayrı kumanda mı tanımlanması gerekiyor, sizlere danışıp öğrenmek istedim. Teşekkürler.

2.jpeg

1.jpeg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Hocam cevabınız için teşekkür ediyorum. Avize, bu işler ile uğraşan bir yakınımdan hediye geldiği için bunu kendisine söyleyemem maalesef o yüzden eğer mümkün ise kendi imkanlarım ile uzaktan kumanda işini halletmek istemiştim. Aslında ona da kumandalı istediğimi ve bu modeli indirimli alabileceğim bir tanış avizecisinin olup olmadığını sormuştum sadece. Çünkü kendim gidip param ile alacaktım. Lakin yakınım sağolsun direkt bu beğendiğim modeli alıp bana bıraktı, zorlamama rağmen para da almadı. O yüzden ayıp olmasın diye arayıp kumandalı modeli ile değiştirebilir miyiz diyemiyorum.

Bu 2 led avizedeki Led Driver'ları da kumandalı Led Driver'lar ile değiştirebilir miyim, bilmediğimden soruyorum? Eğer mümkün değilse mecbur sadece aç, kapat şeklinde kullanacağız o zaman. Umarım ilk kapat açta sarı, 2. kapat açta beyaz şeklinde renk geçişi oluyordur bari. Çünkü beyaz ışık çok baş ağrıtıyor. Çoğunlukla sarı ışıkta kullanırız zaten. Eğer sürekli beyaz yanıyorsa eyvah derim. Hatta mümkünse keşke sürekli gün ışığı sarımtırak ışıkta sabit kalabilselerdi diyeceğim ama mümkün değilmiş sanırım. Her kapat açta sarı ve beyaz olarak renk değişecekmiş. Uzaktan kumanda olsa çok iyi olacaktı ama sağlık olsun ne diyelim.

Eve 2 yeni led avize aldım
Yazınız üzerine iade edilebileceğini yazmıştım.

Avize, bu işler ile uğraşan bir yakınımdan hediye geldiği için bunu kendisine söyleyemem maalesef
Kumanda avizeye özgü tasarım olabilir.

Yukarıda kumandalı LED ampul örneğini yazmıştım.
Avize de kaç adet ampul varsa , aynı adet kadar alınabilir ve tek kumanda ile avize de ki bir çok LED ampul kontrol edilebilir.

LED ampuller de son kullanım rengi hafızada kalıyor diye biliyorum.

Başka yöntem var mı bilmiyorum?

Hayırlı günler dilerim üstatlar. Eve 2 yeni led avize aldım lakin içinden kumandası çıkmadı. Halbuki avizecilerde daha önce baktığım aynı modelde kumanda vardı ve kumandadan bir sarı bir beyaz değiştiriliyordu, ışığın şiddeti de ayarlanabiliyordu.

Bu avizeleri daha elektrikçiye bağlatıp denetmedim ama sanırım ilk açmada sarı, sonraki açmada beyaz şeklinde yanıyor bunlar. Öyle uzaktan açıp kapatma, renk değiştirme ya da kısıp açma vs için uzaktan kumandası yok yani. Acaba bu 2 avizenin Led Driver'ına sonradan kumanda tanımlaması yapılabilir mi ve yapılabilirse tek kumanda ile mi yapılır yoksa ikisine de ayrı ayrı kumanda mı tanımlanması gerekiyor, sizlere danışıp öğrenmek istedim. Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 110913

Ekli dosyayı görüntüle 110912

Bu avizeler her anahtara basılınca renk değiştiren olabilir .
Sarı , gün ışığı , beyaz renkler ( klavuz kitapcığı yokmu ? )

Bu videodaki sistem işinizi görürmü bilemiyorum .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,488
Kullanıcılar
452,058
Son üye
Yoldasy

Yeni konular

Geri