Kurs yeri Açmak ?

Merhaba,

Ben Otomasyon sistemleri dalında Ustalık / İşyeri Açma Belgesi sahibiyim. Haftaya da kısmetse Usta Öğretici oluyorum. Fen adamlarından Teknik Lise + MYO okuduğum için 2. gruptayım. Yaklaşık 5 sene gerek fabrika kurulumu (Elektrik proje çizimi, pano montajı, PLC OP Scada programlama ve saha montaj) gerekse otomasyon Bakım görevlerinde çalıştım. Devam da ediyorum.

Otomasyon üzerine kurs yeri açmak istiyorum ve sizlere danışmak istedim.

Önerileriniz nelerdir?

Meslek liselerinde atölye ortamlarının zayıflığı, öğrencilerinde bu konu üzerinde zamanında bende olduğu gibi aşırı merak olması, 2-3 sene önce Alman bir firmaya yaptırılan fabrikada bile eski cihazların olması, çoğu cihazın yıllar önce üretimden kalkmış olması ve bunu hiçbir yetkilinin farkında olmaması vb nedenlerden dolayı bir nevi otomasyona gönül verenleri bilinçlendirmek amaçlı bir çalışma gibi birşey olacak.

Bunun için başta kendim her ne kadar bilmiş olursam olayım örn. siemensin kendi kurslarına katılmayı düşünüyorum. Veya örneğin Meslek liselerine bu konuda şehir şehir seminer/konferanslar vermeyi düşünüyorum.

Bu konuda da neler düşündüğünüzü merak ediyorum. Önerileriniz düşünceleriniz nelerdir? Neler yapılabilir?

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri