Lamba düğmesi Lambayı kapatmıyor

Burakinal

Üye
Herkese merhabalar benim sorunum 3 kollu avize bağlarken sigorta attı sonra tekrardan baglanti yaptim ve bu sefer lamba düğmesi lambayı kapatmıyor sürekli yanıyor lamba bu sorunun çözümü için sizden yardim bekliyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Konu hakkında tam bilgim olmadığı için soruyorum bir sigorta atmasıyla anahtar yapışır mi başka bişe sebep olabilir mi bu duruma

Anllstigina göre Sigorta niye attı kisadevre oldu anahtar üzerinden böyle değilse anahtarda bağlantı hatan vardir başkada sebeb zor

İlginiz için teşekkür ederim arkadaşın dediği gibi anahtar yapışmış ve anahtarı değiştirince herşey normale döndü

Konu hakkında tam bilgim olmadığı için soruyorum bir sigorta atmasıyla anahtar yapışır mi başka bişe sebep olabilir mi bu duruma
Piyasadaki anahtar ve prizlerin %80'ninin kontak akımı beyan değeri 10A dir bir çoğu bu değeri bile görmeden yanar. Kısa devre akımı ise çok çok yüksektir. Yanması normal.

bir lamba bağlamakta ne var değip elektrikçi çağırmazsanız ileri de bir anahtarla kurtulamayabilirsiniz

bir lamba bağlamakta ne var değip elektrikçi çağırmazsanız ileri de bir anahtarla kurtulamayabilirsiniz
Müsaade edin de lamba taksınlar forumda insanlar ne kadar karmaşık şeyleri soruyorlar. Burası öğrenme yeri değil mi? Oraya çıkan adam ya nasıl çarpılmayacağını biliyordur, ya da göze almıştır.

Müsaade edin de lamba taksınlar forumda insanlar ne kadar karmaşık şeyleri soruyorlar. Burası öğrenme yeri değil mi? Oraya çıkan adam ya nasıl çarpılmayacağını biliyordur, ya da göze almıştır.
Bu kadar kolay mı elektrik?lamba takmak mesele değil bir takarsın iki takarsın ama ben 45 yaşındayım ve evde ampül bile değiştirmeyen insanlar gördüm zamanında elektrik çarpmış o şoku yaşayıp kurtulmuş kişiler evlerinde lamba dahi değiştirmez UNUTMAYIN BU OLAY ELEKTRİK TEN KURTULMUŞ KİŞİLER İÇİN GEÇERLİ KURTULAMAYANLAR YA SAKAT YA DA MEZAR DA

Forum istatistikleri

Konular
128,852
Kullanıcılar
450,960
Son üye
eyaraef

Yeni konular

Geri