Laptop aynı anda iki tane seri port kullanımı?

erguun

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Labtop da seri port çıkışı olmadığı için card bus tipi seri port çıkışı temin ettim.Ancak;tasarlamayı planladığım sistemde bana iki tane rs232 çıkış gerekiyor.Ve arayüz tasarımında bu seri portlara belirli durumlarda farklı zamanlarla bilgi göndereceğim ancak merak ettiğim olay;arayüzde yazılımda istediğim zaman com1 e istediğim zaman com2 ye bilgi gönderebilirmiyim? Başka bir konu da ikinci olarak ekleyeceğim rs232 ye telefona sms göndermek için at komutları göndereceğim kısacası durum bu arkadaşlar sizce bir problem cıkar mı?

birden fazla seri port kullanabilirsin, sorun cıkmıyor. Ben dört adet kullandım. İki adet seri port, bir adet usb çeviricili, bir adette ethernetten sanal port.

Ancak;tasarlamayı planladığım sistemde bana iki tane rs232 çıkış gerekiyor.
USB'den takilan seri coklayicilar var. 2li, 4lu, 6li vs tipleri var.

arayüzde yazılımda istediğim zaman com1 e istediğim zaman com2 ye bilgi gönderebilirmiyim?
Evet, istedigin porta, istedigin veriyi, istedigin zaman gonderebilirsin.

rs232 ye telefona sms göndermek için at komutları göndereceğim kısacası durum bu arkadaşlar sizce bir problem cıkar mı
Kodunda hata olmadiktan sonra neden ciksin. Siemens TC65 için SMS alan kod yazmistim, AT komutlari ile calisiyor. Fikir vermesi acisindan bakmak istersen: TC65 SMS Al

Forum istatistikleri

Konular
128,925
Kullanıcılar
451,093
Son üye
Mustii54

Yeni konular

Geri