laptopa nasıl format atarız

arkadaşlar laptopa nasıl format atılır.virüs girmiş napmam gerekio işletim sistemi win7 markası acer.cd yok biraz araştırdım yedekleme ve sistem geri yükleme ile ilgili bişeyler söyleniyor.ama tam olarak bilen varsa nasıl yapıldığını yazabilrmi.ve driver larını nasıl yüklüyceğimizide

laptoba hertürlü format atılır:)ama sen cd im yok diosun nasıl olucak? virüs girmisse temizlenir ama virüsün çeşidini bilmek lazım acer in sitesinde bütün driverlari mevcut sitesine girersen görürsün arkadaşım eğer ilk defa atıcaksan birinden yardım al birebir nasıl atıldığını gör burdan anlatarak biraz zor

Cd yok ise pc yeni demek yeni pc lerde program içerisindedir ilk açılışta ekranın sağ üst köşede yazar genelde F 11
pc açılırken F 11 Tüşüna bas açılan ekranı takıp et çıkan yazılara tamam de kendisi format atar.
c diskinde ne varsa siler onun için c diskindeki programları kopyasını al
daha geniş internete format atma resimli anlatım şekileri var

sn ahnur güzel anlatmıssınız ama arkadaş sanırım ilk kez atıcak formatı herşeye ileri diyebilmesi için ilk önce win7 dvd sini arkasından laptobunun driverlarını (modeline göre indirmeli)başlangıçtan biostan belki ayar gerekicek dvd rom açilişta görmeyebilir wb gibi sorunlar yasayacak arkadaş.
Win7 de kullanacaksanız driver sorunu pek yasamazsınız otomatik kendisi çoğu programı içinde barındırıyor camera audıo ekran kartı v.s coğunda gerek bile kalmıyor iyi çalişmalar

eğer sadece virüsten kurtulmak istiyorsan combofix programını kullan %100 çözüme ulaşırsın.win7 için driver yüklemene gerek yok.denildiği gibi açılış anında f11 yapman laptabı ilk aldığın güne götürür.yada sistem yedeklemesi yaptığın herhangi bir noktaya.

öncelikle virüs programıyla silmenizi tavsiye ederim eğer silemezseniz hardiskin kaç bölümden oluşuyor bilmiyorum ama eğer 2 veya 3 bölümden oluşuyorsa (örneğin:c.d.e gibi) şu anda virüslü olan bölümün dışındaki bir bölümün birini içinde önemli bilgileriniz varsa harici bir hardiske kopyaladıktan sonra biçimlendiriyoruz ve oraya yeni işletim sistemi kurabilirsiniz,sonra yeni işletim sistemini kurduktan sonra virüslü bölümü biçimlendirin...

slm herkeze öncelikle benim tavsiyem kaspersky 2010 veya 2011 gibi 30 günlük deneme sürümünü indirip çalıştırın tekrar aynı sorun devam ediyorsa bize sorunu yazarmsınız format atmadan önce yapılacaklar olabilir iyi çalışmalar...

laptopa virüs girdiğinde illaki format atmanız gerekmez. ctrl alt del yaparak görev yöneticisini başlatın
daha sonra işlemlere girerek kuşkulandığınız tüm dosyaları araştırabilirsiniz. yaptığınız araştırmalar sonucu virüs olma ihtimalinden şüphe duyduğunuz dosyaların nasıl silineceği internette açıklamaları vardır.
kolay gelsin.

ctrl alt del biraz sakıncalı olur hocam bilmeden bir dosya siler yapacam derken tam gider pc ama "format atmanız gerekmez" sözünüze katılıyorum sorunlar varsa çözümler mutlaka vardır ..? iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,746
Kullanıcılar
450,819
Son üye
qirvebaba

Yeni konular

Geri