Led İle Ev Aydınlatma :/ Yardım

keremim

Üye
Arkadaşlar Günümüzde Kullanımı oldukça Fazla Olan led Diyotlar Çok Yaygın Az Güç Sarfedip Fazla işik Yansıtan Bi Eleman Ben Bu Led lerle Bir odayı Aydınlatabilirmiyim Eğer Aydınlatabilirsem Bana Yardım Ederseniz Sevinirim
Elinizde Varsa Bi Devre :koyarsanız Sevinirim He Bu Ara Oda Yaklaşık 13-14 :Metre kare Bu Oda için Devreniz Varsa Seevinirim

Beyaz ledlerin verdiği beyaz ışık rahatsız ediyor(görünüş olarak), sizin için en uygun en uygun çözüm florasant lamba.

zaten florasant kulanıyorum ben ledin göze zarar vermemesi için cam buldum kalıbı hazır ama bana 220 v ile 15 mekre kara odanın kaç led ile aydınlatıldığı ve devresi lazım

ledlerin adedi ve beslemesi ledlerin özelliklerine göre değişir odanın renk durumuna göre değişir. eğer ledlerin ışığı gözü rahatsız ediyorsa doğrudan değilde endirek aydınlatma yapılabilir(ışığı tavana vermek gibi) yada önlerine buzlu cam tarzı bişey konabilir. fakat burda dikkat edilmesi gereken nokta TASARRUF yapılacağıdan ledleri çok uzun süre kullanabilmek için çok düzgün bir devre tasarlamak. aslında çok kolay gözüküyor fakat besleme gerilimi ledlerin ömründe çok büyük rol oynuyor. yani katoloğunda ne yazıyorsa o değeri geçmemek lazım. bide devreyi akü gibi bişeyle ilişkilendiriseniz, elektrik kesintilerinde de aynı aydınlatmayı sağlarsınız...

ledlerin adedi ve beslemesi ledlerin özelliklerine göre değişir odanın renk durumuna göre değişir. eğer ledlerin ışığı gözü rahatsız ediyorsa doğrudan değilde endirek aydınlatma yapılabilir(ışığı tavana vermek gibi) yada önlerine buzlu cam tarzı bişey konabilir. fakat burda dikkat edilmesi gereken nokta TASARRUF yapılacağıdan ledleri çok uzun süre kullanabilmek için çok düzgün bir devre tasarlamak. aslında çok kolay gözüküyor fakat besleme gerilimi ledlerin ömründe çok büyük rol oynuyor. yani katoloğunda ne yazıyorsa o değeri geçmemek lazım. bide devreyi akü gibi bişeyle ilişkilendiriseniz, elektrik kesintilerinde de aynı aydınlatmayı sağlarsınız...

Bu noktada, LED'leri sabit gerilim kaynağı ve akım sınırlayıcı dirençlerle değil, sabit akım kaynağıyla beslemek daha uygun oluyor sanırım.

Arkadaşlar Genle olarak Bend e Biliyorum Yalnız Benim İhtiyacım

Devre Tabi Sabitlemek Lazım Enerjiyi Dc Oarak Verilecek Ledlere

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,921
Son üye
duran_elektrik

Yeni konular

Geri