Led ampüle mantar led

aliorhan43

Üye
Yıllardır evin her tarafı led ampülle aydınlanıyor, bu sırada illaki bazılarında arıza çıkıyor, genelde bir ledin yanması sonucu devre kesiliyor, bende açıp içini düz kontak yapıp :) ledi söküp kutupları lehimleyip yıllarca daha kullanıyorum, bazen devrede 5-6 ledi bu şekilde yaparak kullanıp ışık yetersiz geldiğinde değiştiriyorum. Aklıma lehimlemek yerine mantar led taksam olur mu diye geçti ve 2 ledin patlak olduğu ve lehimleyerek kullandığım ampüle beyaz 3,2 v oluyor sanırım bağladım, sonuç lambayı ilk açtığım 5-6 dakika mantarlar güzel ışık veriyor lakin zaman geçtikçe baya zaayıflıyor. Voltaj değeri düşük olan sarı led takmayı düşündüm olmassa birde onu deneyeceğim. Işığı kapatıp açtığımda yine aynı parlaklıkla yanıyor ama zamanla düşüyor. Voltajı az geliyor olabilirmi, smd ledlerle mantar ledlerin voltajı aynı değilmidir. Teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bende açıp içini düz kontak yapıp
Düz kontak olmaz. Diğer led leri de bozarsiniz.
Arızalı Ledlerin yerine LED takmak istemiyorsanız, M7 SMD diyot takın. Böyle kullanırsanız yıllarca kullanırsınız.

Aklıma lehimlemek yerine mantar led taksam olur mu diye geçti
Olur

mantarlar güzel ışık veriyor lakin zaman geçtikçe baya zaayıflıyor.
Yükselmiş voltaj, yüksek akım ledlerin ömrünü azaltıyor.

Son düzenleme:
Emsal video . Durduk yere milletin evini yakacak!

Forum istatistikleri

Konular
129,247
Kullanıcılar
451,640
Son üye
BTBT

Yeni konular

Geri