Led Driver çıkmazı

Growtel

Üye
Merhabalar Cree Cxb3590 led ile ilgili bir projem var ve elektrik bilgim zayıf. Sorunum driver seçimi konusunda. Benzer çalışmalara dair paylaşımları incelediğimde farklı farklı driverlar kullanıldığını görüyorum ve kafam bir hayli karışıyor. 2 adet 100 w toplamda 200 w cree cxb3590 çalıştırmak istiyorum. Baktığım yapılmış örneklerde 2 adet led için Meanwell HLG-80H-C700A , HLG-120H-C1400A , HLG-240H-C2100B ve birkaç ELG serisi ELC serisi kullananlar olmuş yani çok çeşitli seri ve serilerin için gücün dışında farklı seçenekler bulunuyor. Öncelikli sorum HLG, ELG , ELC serileri arasındaki temel fark nedir ? İkinci sorum aynı seri içerisinde atıyorum HLG-80H-c700a , c700b , c700ab gibi a,b,ab seçenekleri neyi ifade ediyor? Ve son olarak cxb3590 modeli ledi baz alırsak 1 adet için 2 adet için ve 3 adet için hangi değerlerde driver seçmem gerekli olur?
Sorularımı zaman ayırıp basitçe cevaplayacaklara şimdiden teşekkür ederim..
Cree cxb3590 Data için: https://www.cree.com/led-components/products/xlamp-leds-integrated-arrays/xlamp-cxb3590

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sn. Growtel, '' a,b,ab seçenekleri neyi ifade ediyor? '' sorunuzun cevabı ekli resimdedir.

Ekli dosyalar

• meanwell.png
    meanwell.png
    29.4 KB · Görüntüleme: 19
Sn. Growtel, '' a,b,ab seçenekleri neyi ifade ediyor? '' sorunuzun cevabı ekli resimdedir.
Sn. tknsyn , İlginiz için teşekkür ederim anladığım kadarı ile A dimmer takılmayan B dimmer takılabilen anlamına geliyor basitçe. Seriler arasındaki farkı ve daha önemlisi bu led için hangi değerlere sahip bir driver bakmam gerektiğini öğrenebilirsem tamam olacaktır. Tekrar teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri