LED driver arıza yardımı

LED Tv'de arıza araştırmasında yanlışlıkla LED kablosunu şaseye değdirdim ve küçük bir ark yaptı. Ledlerin hepsi söndü. LED driverin hangi parçası gitmiş olabilir?

Ekli dosyalar

• IMG_20210316_190137_9.jpg
    IMG_20210316_190137_9.jpg
    213 KB · Görüntüleme: 20
Girişteki F001 olan sigortayı kontrol edin.
Devre üzerinde ölçüm, sağlam çıktı. Acaba devreden ayırarak mı ölçmek lazım?
Kontrol ettim sağlam çıktı. Acaba devreden ayırarak mı ölçmek lazım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım sanırım siz teknik servissiniz, elinizde de ölçü aleti var, sıra ile bütün bileşenleri ölçünüz. ilk önce dirençlerden başla ölçüme

Amatör olarak uğraşıyorum. Ölçü aletim,havya vs.var. sizin gibi erbaplardan görüş almak istedim.
arkadaşım sanırım siz teknik servissiniz, elinizde de ölçü aleti var, sıra ile bütün bileşenleri ölçünüz. ilk önce dirençlerden başla ölçüme

Amatör olarak uğraşıyorum. Ölçü aletim,havya vs.var. sizin gibi erbaplardan görüş almak istedim.
amatör olarak uğraşıyorsanız, ölçmeyi öğrenmelisiniz, biz tamirciler nokta atışını çok zor yaparız, neden mi? kart senin önünde tabii ölçü aleti de ben ise karşıdan bakıyorum, ben ölçmeden yorum yaparsan kusurumu bakma biraz havada kalır. sen ölçersen ve bu bileşen hatalı yanık adını soyadını bilmiyorum ( datasheetten anlama dersen) buradaki ustalar yerine ne takabileceğini size söyleyecektir.

Forum istatistikleri

Konular
129,227
Kullanıcılar
451,596
Son üye
erenadem_25

Yeni konular

Geri