led tabela aydınlanma yardım

gallipoli

Üye
benim sorunum şu;
800 adet mantar led ile (5v luk ledler.) aydınlatma yapmak isityorum, kaç watt lık ve kaç amperlik güç kaynağı kullanmam gerekir, yardımcı olursanız çok sevinirim...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kullanıcağınız ledleri nasıl bağlıcaksınız?
her birini çektiği akım ne kadar?
Kullanacağınız gerilim ne kadar?

50 şerlik demetler halinde toplam 17 demet seri bağlandı, 1 demet 5w

50 tane seri bağladıysanız trafoya gerek yokki. Bitane köprü diot yeterli.

akım sınırlama direnci ve köprü diyot ile direk şebekeden besleyebilirsin .

çok sayıda ledi seri bağlarsanız o seri kolda bitane led yansa o kol olduğu gibi yanmaz 50 tane ledin yanmamasıda baya gözü tırmalar diye düşünüyorum. LED'leri 3er 3er seri ;ve bu seri grupları da birbirlerine paralel bağlayın seri kolların önüne de akım sınırlama direnci koyun işçiliği çok olur ama uzun ömürlü olur sonra koyacağınız yer neresidir bilmrm ama ulaşması zor bir yerse sizin bahsettgnz gbı bağladığınızda herhangi bir ledde sorun olsa o kol yanmaz ama kimsede değiştirmeye zahmet etmek istemez oyüzden tavsiyem 3erli seri bağlamanızdan yanadır.

çok sayıda ledi seri bağlarsanız o seri kolda bitane led yansa o kol olduğu gibi yanmaz 50 tane ledin yanmamasıda baya gözü tırmalar diye düşünüyorum. LED'leri 3er 3er seri ;ve bu seri grupları da birbirlerine paralel bağlayın seri kolların önüne de akım sınırlama direnci koyun işçiliği çok olur ama uzun ömürlü olur sonra koyacağınız yer neresidir bilmrm ama ulaşması zor bir yerse sizin bahsettgnz gbı bağladığınızda herhangi bir ledde sorun olsa o kol yanmaz ama kimsede değiştirmeye zahmet etmek istemez oyüzden tavsiyem 3erli seri bağlamanızdan yanadır.

Şu işçilik olayından ne kadar kaçarsam o kadar kâr ederim mantığı ülkemizde artık olmasa o kadar mutlu olacak ki herkes...!!

Forum istatistikleri

Konular
128,842
Kullanıcılar
450,937
Son üye
sara arslan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri