Led tabela yapımı

Cevabın için teşekkürler.

Alternatif elektriği Nikola Tesla buldu. Nikola Tesla Edison zamanında bir mucittir. Edison doğru akımı buldu ama uzağa göndermede sıkıntı vardı. Nikola Tesla ise o zamanlar uzağa nasıl elektrik gönderirim diyerek çalışmalar yapıyordu. Hatta Edison için derlerki; Tesla'nın hakkını yemiştir. Uzağa elektrik iletimi sorunu yaşanırken Tesla ortaya çıktı ve alternatif elektrikle uzağa elektrik iletiminin çok basit bir şekilde olabileceğini ispatladı. Alternatif elektriği vücudunda gezdirip gösteriler yaptı. Halk bundan çok korktu. Alternatif elektrik şu an prizde kullandığımız elektriktir. Ac deniyor. Alternatif current. Alternatif elektriği Tesla bulmasaydı şu an binlerce kilometreye elektrik iletilemezdi. Bence Edison ve Teslanın kapışmasını anlatan Prestige filmini izlemelisin. 17 mil uzağa kablosuz elektriği nasıl gönderdiğini gösteriyor. Muhteşem ve akıllardan çıkmayacak bir film. Ben hala etkisindeyim.
alternatif elektrik değil doğrusu alternatif akım

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar ben ilk defa led tabela yapacagım bana bu konu ile yardım ederseniz çok sevinirim

selamın aleykum ben led tabela yapmak istiyorum da bana biraz bilgi verebilir misiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,946
Son üye
colakemir26

Yeni konular

Geri