LED Trafolarındaki Output Uçları Hakkında Bilgi

alcaponee

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Forumda bu konu hakkında bilgi bulamadım (ben bulamamış olabilirim) ama aklıma takılan bir soru var.
Aşağıdaki görselde örnek bir led trafosu var. Bu görselde 3'er adet + ve - çıkışlar mevcut. Bu uçların 3 adet olmasının mantığı (örnek trafo için 17A) amper çıkışını 3'e bölmek midir? Yani her ayaktan yaklaşık en fazla 5.6 amper mi çekmem gerekiyor? Yoksa hepsi birbirine bağlı bara mantığı şeklinde mi çalışıyor? Bir V+ çıkışına 17 amperlik yükü bağladığımda bir problem olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
1725346898742.png

Merhaba arkadaşlar,
Forumda bu konu hakkında bilgi bulamadım (ben bulamamış olabilirim) ama aklıma takılan bir soru var.
Aşağıdaki görselde örnek bir led trafosu var. Bu görselde 3'er adet + ve - çıkışlar mevcut. Bu uçların 3 adet olmasının mantığı (örnek trafo için 17A) amper çıkışını 3'e bölmek midir? Yani her ayaktan yaklaşık en fazla 5.6 amper mi çekmem gerekiyor? Yoksa hepsi birbirine bağlı bara mantığı şeklinde mi çalışıyor? Bir V+ çıkışına 17 amperlik yükü bağladığımda bir problem olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 110098
Baglayabilirsiniz sorun olmaz ancak led calistiracaksaniz her 5 metrede bir besleme vermeniz daha saglikli olur cunku voltaj dusumu olacagindan sondaki ledler sonuk yanacaktir. Hepsi ayni cikisi verir coklu kablolar icin tasarlanmistir

Merhaba arkadaşlar,
Ekli dosyayı görüntüle 110098
güzel insan, güzel dilimizin hatalı kullanımı ve yetersiz bilgi çok fazla. ilk önce, o bir led trafo değil smps güç kaynağıdır. ama herkes kolayına kaçtığı için led trafo deyip geçiyor. ikinci olayımız bu konu forumumuzda yeteri kadar tartışıldı ve gerekli açıklamalar yapıldı. eğer cihazınızı söküp inceleseydiniz veya sökülmüş olanı görseydiniz artı ve eksi çıkışların sadece birer tane olduğunu görürdünüz. yani çıkışlar birbirinden bağımsız değiller. bağlantı kolaylığı, bir den fazla bağlantı yapmak için çoğaltılmışlardır. ve o güzelim amca 17 ampere kadar besleme yapabilirim der, 17 amper veririm demez.
ister bir yuva kullanın, isterseniz üç yuvayı da kullanın, amperi bölemezsiniz, bağladığınız yük ne kadarsa o kadar besler.

Fazla bağlantı söylendiği gibi birden fazla bağlantı yapılcaksa klemens görevi içindir. Yani artı uçlar ve eksi uçlar birbirleri ile kısa devredir.

Forum istatistikleri

Konular
129,235
Kullanıcılar
451,616
Son üye
sezercoban1

Yeni konular

Geri