"Line in" girişi yapmak?

oto teybinin kristal girişine jack takarak ipod bağladım fakat ipodun ses seviyesi en alt seviyede durması gerekiyor yoksa ses yüksek geldiğinden ses bozuk çıkıyor 2,5 mgohm luk direnç takarsam normal çıkıyor ama 2,5 mega ohmluk direnç bana göre çok yüksek geliyor başka nasıl bir devre yaparak sesi ayarlayabilirim.

pre-amfi katına girdiği için sesi nyükse olması normal sen ses girişine 2Mohm luk direnç bağlamışsın doğru bi çözüm

istersen bide trimpot ile dene bölece pre-amfi katına giren sesi ayarlamış olursun istediğin yüksekliğe kadar çıkar ve bırak

pre-amfi katına girdiği için sesi nyükse olması normal sen ses girişine 2Mohm luk direnç bağlamışsın doğru bi çözüm

istersen bide trimpot ile dene bölece pre-amfi katına giren sesi ayarlamış olursun istediğin yüksekliğe kadar çıkar ve bırak

peki pre anfi katını nasıl devreden çıkarabilirim
şimdi ipod da ses seviyesi yüksek olabilir başka bir cihazında ses seviyesi düşük olabilir tripod ile dediğin mantıklı geliyor ama bir elektronikçi arkadaş bana empedansı düşürmen gerekiyor demişti ama dediğinden bişe anlamadım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,977
Kullanıcılar
451,177
Son üye
AtakanTprk35
Geri