Logo Soft Hakkında

barisb2

Üye
Arkadaşlar ben logo yu öğrenmeye çalışıyorum bir çok şeyi öğrenmeyi başardım ama shift register bit ve high low girişlerini anlayamadım bir türlü.

Bu parametreler nasıl kullanilir hangi devreleri yaparken kullanilir bana yardımcı olabilirmisiniz?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşlar bana yardım edebilcek hic kimse yok mu gercekten?
yoksa beni yazdığım konuları mı paylaşmak yasak ben anlayamadım bir türlü?

LOGO! sekiz kayıt kaydırma biti, S1 ila S8, ile donatılmış olup bu bitler devre programında salt okunur özellikte atanırlar. Shift register bitlerinin içeriği sadece Shift register özel fonksiyonu vasıtasıyla değiştirilebilir.
*Bağlantı
Açıklama
In Girişi
Fonksiyon başlatıldığında bu giriş değerini okur.
Trg Girişi
SFB Trg (Tetikleyici) girişindeki bir pozitif kenar (0 - 1 geçişi) ile başlatılır. Bir 1 - 0 geçişi yersizdir.
Dir Girişi
Dir girişinde S1...S8 shift register bitlerinin kaydırma yönü tanımlanır:
Dir = 0: yukarı kaydır (S1 >> S8)
Dir = 1: aşağı shift (S8 >> S1)
Parametre
Q çıkışının değerini tanımlayan Shift register bit .
***Olası ayarlar: S1 ... S8
Kalıcılık set (açık) = durum bellekte kalıcıdır.
Q Çıkışı
Çıkış değeri yapılandırılan kayıt kaydırma biti ile uyumludur.
Fonksiyon Trg (Tetikleyici) girişindeki bir pozitif kenar (0 - 1 geçişi) ile In girişinin değerini okur.
Bu değer, set edilen kaydırma yönüne bağlı olarak shift register bitleri S1 ya da S8'e yazılır:
Yukarı kaydırma: S1 In girişinin değerini kabul eder; önceki S1 değeri S2'ye kaydırılır, S2 S3'e kaydırılır, vb.
Aşağı kaydırma: S8, In girişinin değerini kabul eder; önceki S8 değeri S7'ye kaydırılır, S7 ise S6'ya kaydırılır, vb.
Q, yapılandırılan shift register bitlerinin değerini çıkışa verir.
Kalıcılık etkinleştirilmemişse, elektrik kesintisinden sonra kaydırma fonksiyonu S1 ya da S8'de yeniden başlatılır.
Not
Kayıt kaydırma özel işlevi devre programında sadece bir defa kullanılabilir.
*

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…