Mağazadaki kompanzasyon sorunu hk?

aktif:son endeks:7632 ilk endeks:7339 .. endüktif:son endeks:4467 ilk endeks:4298 kapasitif:son endeks:1100 ilk endeks:1058 ceza yiyormuyuzdur acaba birde akım trafosu 100/5 lik ondanmıdır rölede eski model ceza yiyorsak neler yapmamız nasıl düzeltmemiz gerek yardımcı olurmusunuz..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
indüktif ten coktan cezaya girmişsin olması gerekenin nerdeyse 3 katı
kapasitiften de girmek üzeresin
kompanzasyon sistemini kontrol et.

Ay sonuna daha çok var. Kompanzasyon arızasını giderirseniz oranlar düşecektir. Panik yapmayın.

ne yapmam gerekiyor akım tarafosunu 200/5 taksam röleyi degiştirsem birde sistem çok eski kondansatörlimi degiştirsem.birde jenaratör var diye sistemdeki faz dagılımı farkılı onları düzenlesem olurmu acaba

bence önce sistem analizi yap.

kondansatörlerin kontaktörlerin sağlam mı kontrol et.
sistemden çekilen akımı ölç akım trafolarını degiştirmeye ondan sonra kara ver.
reaktif güç kontrol rölesi iş görürmü ona sen karar vereceksin.a(dengesiz yük varsa ve monofaze röle varsa trifaze ile değiştirmeni tavsiye ederim)

dengesiz yük var t fazı:21 amper s fazı:35 t fazı :65 amper yük çekiyor dengeziz güç dagılımı var. kondansatörlerin bir çogu çalışmıyor röleyide degiştirmem gerekiyor.sizce hangi tür röle kullanmalıyıım birde komple kondansatör ve kontaktör gruplerını degiştirmeyi düşnüyorum sonuç alabilirmiyim eger degiştirirsem kaç kadame yapmam ne kadar kondansatöre ihtiyacım sizce toplam güç 121kw. ın:p/3.u yani 121000 kw / 660 : 183.33n diye gidiyor 150/ yada 200/5 kullanmam gerekmiyormu akım trafolarını şuanki akım trafosu 100/5 kullanılıyor.

ARKADAŞLAR BİR MAGAZADA MEVCUT KOMPAZASYON VAR BUNU İÇİN LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN FATURAYI OKUDUM AKTİF:SON ENDEKS:7632.000 İLK ENDEKS:7339.000 ,ENDÜKTİF:SON ENDEKS:4467.000 İLK ENDENKS:4298.000,KAPASİTİF:SON ENDEKS:1100.000 İLK ENDEKS:1058.000 .. SAYAÇTAKİ T:13251.926 , PANODAKİ TMŞ:25KA 35KA ,TEK TEK GELEN AMPERLERİ ÖLÇTÜM. R:FAZI 21 (AMPER), S:FAZI 35 (AMPER) T:FAZI İSE 65 (AMPER) YÜK ÇEKİYOR.kullanılan AKIM TRAFOLARI 100/5 A. BUNUN İÇİN BANA GEREKLİ MALZEME LİSTESİ KAÇ KADME YAPMAM GEREKİYOR HANGİ TÜR RÖLE KULLANABİLİRİM AKIM TRAFOSU KAÇ OLMALI KONDANSATÖR ADIMLARINI NASIL YAPMAM LAZIM LÜTFEN BANA BU KONUDA FİKRİ OLAN ARKADAŞLARDAN ACİL YARDIM BEKLİYORUM ŞİMDİDEN EMEGİNİZE SAĞLIK DİYORUM...

arkadasım kompanzasyonun saglıklı olabılmesı ıcın rolenın okudugu akıma gıre kapasıtelerı devreye saglıklı bıcımde alması yeterlı
yenı nesıl roleler güç faktorune gore kompanzasyon yaptıgı ıcın roleden yana bı sıkıntı duyman az bır ıhtımal

gene yenı nesıl rolelerde kondansator sıralaması için genıs bır yelpaze sunuluyor
ornegın entes marka rolede 10. programda rolelerı ıstedıgın gıbı sıralaya bılirsın
sıstemın kurulu gücünü bılmen gereklı forumda kompanzasyon panosu tasarımı ıcın gerekli olan tablo mevcut kompanzasyon tarıfle asılacak bır olay degıl her nekadar bılgılı olursak olalım kurulacak yerde bızzat bırebır gozlem ve olcumler yapmak gerekebılır

t fazında okudugun akım daimi olarak dıgerlerınden okudugun degerlere yakın devam edıyorsa aydınlatma ve benzerı yerlerın fazları t fazından alınmıs olabılır

bunun ıcınde o fazı monofaze kondansatorlerle kompanze edebılırsın

panodakı sogortaların cıkıslarından basla kontaktor cıkıslarına kadar hepsını olc
kontaklarda yanma yada sıgortalarda deformasyon olabılır
hemen panıge kapılıp akım trafosu yada roleye kabahat bulmak yanlıs

ayrıca kondansatorlerın guc altında ıken her fazından cektıgı akımı olcun etıket degerı ıle karsılastırın
analızınızde atladıgınız bu noktalar cok ama cok onemlı
kolay gelsın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler