mac 3 ile servo

Bi makine tasarlamak ve yapmak istiyorum ancak cnc royturlara yabanciyim ondan soruyorum mac 3 prgrami ile servo kontrol edilebilirmi step ediliyor ben servo yapmak niyetindeyim ancak step motorla servo gibi hasasiyet yakalayabilirmiyim plc prgram lama bilgim ve outo ket de cizim yapma kabiliyetim var ne onerirsiniz

Mach3 e servo takman en en en çok hızını artırır. Servoda enkoder olduğu için adım kaçırma durumun olmaz ama esktra hassas yapmıyor makineyi. Onun yerine enkoderli step al

CNC router bence servo motorla olmalıdır parça işlemelerinde büyük avantaj sağlar hele bide redüktörsüz 1500 ile 3000 devirlere çıktın mı keyifle izle makinayı

CNC router bence servo motorla olmalıdır parça işlemelerinde büyük avantaj sağlar hele bide redüktörsüz 1500 ile 3000 devirlere çıktın mı keyifle izle makinayı
Peki ustam 1 kw servolarla metal isleyebilirmiyim sizce

Dogrudur yapilabilirmi tam daire isleye bilirmiyim oval olmamasi gerekir parca ck 45 imalat celigi kalinlik 40 mm yaparmi bu isi servolar birde sipindili servo yapsam olurmu

Servo spindle harika olur elbet. CK45 malzemeyi 0,01 hassiyetle işlemek istiyorsan zaten servo spindle farz desem az olmaz

mach3 le servoyu cok rahat kullanırsın;lakin mach3 programı encoder i bilgi olarak beslemiyor buda hassasiyetin yuzdelik mertebede kalır demek oluyor bindelik mertebede olurmu ? olabilir de...
yapım aşamalarını ve fotograf paylaşırsan forumdan yazrdımcı olunur muhakkak

Forum istatistikleri

Konular
129,101
Kullanıcılar
451,415
Son üye
efe01

Yeni konular

Geri