MACH3 100 Khz Breakout 4 Eksen kontrol kartı

Merhaba.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/mach-3-kontrol-kartı-bağlantısı.115278/page-2

Bu linkteki konuda usb karta 5V ve 24V beslemeden bahsedilmiş.
3 adet motor süreceğim için beslemeden kaynaklı sorun yaşamak istemiyorum.

1- USB kart üzerindeki 5V - gnd uçlarından beslemeyi vericem, doğrumudur? Gerçi youtube'da 5v beslemesiz tek step süren videolar var.
2- 5V Güç kaynağı kaç wattlık, kaç amperlik olmalı.
3- 24V besleme için +24V ucu belli ama eksi ucu nereye bağlıycam?
4- Birde bu 24V ucu bir sitede besleme değilde spindle motor için kullanmışlar. 24V verip yakmayalım kartı?

Ekli dosyalar

• tba6600.jpg
    tba6600.jpg
    335.3 KB · Görüntüleme: 14
  • usbmach3.jpg
    usbmach3.jpg
    328.1 KB · Görüntüleme: 56
Mach3 kartın zaten step sürücüye giden akımı 5v a düşürüyor. Sen sadece 24 v smps güç kaynağını karta bağla.

Bahsettiğim forum linkinde bir arkadaş
"Harici güç bağlamayı unutma. USB gücü yetmez. Sonra kabahati usb karta bulursun." demiş.

Sonraki yazılanlardan kırmızı usb kartada 5v besleme verilecek diye anladım. Sizin dediğinizden anladığıma göre ise gerek yok öylemi.

Birde 24V beslemenin eksi ucunu usb kırmızı kartta nereye bağlıycam?

Gerek yok kardeşim bağlamaya .24v (+) dcm(-)

• Beğen
Tepkiler: huh
İnputlara limit switchler ile acil stop bağlamadan çalışır mı peki?

Ben bağlamadan kullanıuorum. Sıkıntı yok . Sadece dikkatli kullanman lazım çarptırıpta makinenin gönyesi bozulmasın

• Beğen
Tepkiler: huh
Mutlaka, bağlamak lazım, ama şimdi onlarla uğraşmadan bir deneme yapıp çalıştığını görmeyi amaçlıyorum. O yüzden merak ettim.

Yarına denemeyi planlıyorum Allah'ın izniyle.
Ama şu mach3 başlı başına ayrı bir iş, bakalım onu nasıl çözücez ?!...

Teşekkürler bu arada.

Allah yardımcın olsun

ben motorların baglantilarini yapıp çalıştırdım sıkinti yok problemsiz calisiyor home sivic ve spindle bağlantısıda yaptım ama malesef çalıştıramadım bağlantıda sorün olmadigini düşünüyorum heralde mahc3 pin out ayarlarini tam yapamadım heralde

Mach3 kartın zaten step sürücüye giden akımı 5v a düşürüyor. Sen sadece 24 v smps güç kaynağını karta bağla.
Gerek yok kardeşim bağlamaya .24v (+) dcm(-)
yanlış bilgi vermeyin
Merhaba.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/mach-3-kontrol-kartı-bağlantısı.115278/page-2

Bu linkteki konuda usb karta 5V ve 24V beslemeden bahsedilmiş.
3 adet motor süreceğim için beslemeden kaynaklı sorun yaşamak istemiyorum.

1- USB kart üzerindeki 5V - GND uçlarından beslemeyi vericem, doğrumudur? Gerçi youtube'da 5v beslemesiz tek step süren videolar var.
2- 5V Güç kaynağı kaç wattlık, kaç amperlik olmalı.
3- 24V besleme için +24V ucu belli ama eksi ucu nereye bağlıycam?
4- Birde bu 24V ucu bir sitede besleme değilde spindle motor için kullanmışlar. 24V verip yakmayalım kartı?
kontrol kartının üzerinde 5v ve 0v a 5v güç kaynağını bağlayın (pc den gelen 5v amperi düşük olduğu için kartta sapıtmalara yol açar)
sürücü üzerinde ki vcc ve gnd ye 24v güç kaynağını bağlayın

Forum istatistikleri

Konular
129,311
Kullanıcılar
451,754
Son üye
vedatsever5454

Yeni konular

Geri