MACH3 100 Khz Breakout 4 Eksen kontrol kartı

Peki win10 da çalışan yeni bir sürümü uokmudur
Mach3 eski bir program 32bit ister xp ister en son versiyonuda aynıdır. Mach4 64bit de endüstriyel versiyonu kardırır onu ancak o da 1200$

Mach4 ile paralel port kullanmak istiyorsanız yine 32 bit işletim sistemi kullanmanız lazım.

Gerçi mach4'un paralel port eklentisi sorunlu ve ustelik ücretli. Ben aldigima pişman oldum.

.sayın @Suat_Korkmaz

Mach 4'ü Windows 10'da denediniz mi?

Eğer denediyseniz çalışması stabilitesi arayüz kolaylığı nasıl? 200 Dolar vermeye değer mi?

Benim Win7 kurulu eski bir bilgisayarım vardı. Mach4'ü alınca doğrudan ona kurdum ve kullanmaya başladım. Yani Win7'den başka bir sürüm denemedim. Gerçi Win7 veya Win10 hiç farketmez. Bilgisayarı sadece Mach4 için kullandığımdan windows'un hiç bir özelliğini kullanmıyorum. İnternete bile bağlı değil.

Okuduğum kadarıyla Win10 64bit ile de kullananlar var.

İnternete bile bağlı değil mi? Tap dosyalarını nasıl atıyorsunuz?

Ben şöyle yapıyorum. Mach3 bilgisayarım atölyede.. Cnc buna bağlı. atölyeye gidince bu core2duo PC den aynı ağa gigabit ethernet ile bağlı olan üst kattaki iyi denebilecek bilgisayarıma uzak masaüstü ile bağlanıyorum. CAD çizimi, cam vs direk uzaktaki bilgisayarda yapıp ağdaki takas klasörüne .tap dosyalarını çıkartıyorum. Sonra uzak masaüstü bağlantısı aşağı atıp core2duo dakika mach3 de direk takas klasöründeki tap dosyasını load ediyorum.

Makina çalışırken pek çizim filan yapmıyorum. Zaten yapsamda bugüne kadar pek sorun çıkarmadı.

Burada tek sorun teamviwer kurumsal tanıyor. Bir süre sonra patlıyor. Normal masaüstü bağlantısında ise çözünürlük sorun oluyor. çünkü core2duo makina 1368x768 ana bağlandığınız ekran 1980x1260 mı ne... Haliyle bağlanıp scale etmesi gerekiyor. Ama piyasası tüm programlar ya paralı ya scale etmiyor.

Ama sonunda RDTABS diye bir program buldum. Süper basit, ücretsiz, istediğiniz gibi scale ediyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,046
Kullanıcılar
451,309
Son üye
magiruus

Yeni konular

Geri