Makina elektrik projesi

Elimde bir makinanın otomasyon projesi var yeni mezun otomasyon teknikeriyim. kendimi geliştirmek istiyorum.bilmediğim şeyleri sorabileceğim projeyi okumada bana yardimci olacak değerli hocalarimdan yardım istiyorum.numara birakirsaniz ulaşirim.teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Malzeme tanımadan,proje okuması çok zordur.Otomasyonda kullanılan malzemeler konusunda ( ve sembolleri ) bilginiz varmı ?
Bilgim az çok var ama bu makinanın elektrik projesi biraz anlaması zor yada ben zorlaniyorum.içinde plc röle ve sensörler var bunların nerden nereye gittiğini mantığını anlamakta zorlaniyorum bu sadece invertör sayfası mesela burdaki x2x gibi yada temphm gibi terimleri bilmiyorum
Araştirma yapiyorum ama yardimci bilgi bulamadim bu videoyu da izlemiştim ama bilmediğim terimler var videoda bulamadim

Ekli dosyalar

• 17252809586272357560608397300788.jpg
    220.3 KB · Görüntüleme: 9
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…