Max232 devresi

Arkadaşlar selamun aleyküm rs232 portunu pic ile uygun bir şekilde çalıştırabileceğim max232 entergresi ile yapılmış sağlam çalıştığından emin olduğunuz devreler varsa bana yollayabilirmisiniz birde bu tür devrelerde nelere dikkat etmemiz gerekir bu konu ile ilgilenen arkadaşlarda tecrübelerini paylaşırlarsa çok memnun olurum
Visual basic ile seri port kontrollu bir devre yapmaya çalışıyorum bunun için kullanacağım

Bu arada sitedeki arkadaşlarımın ramazan bayramlarını şimdiden kutluyorum hayırlı bayramlar arkadaşlar...

ekteki resimde düzgün bir şekilde max devresi açıklanmıştır.. kolay gelsin..

max232.jpg

Eyvallah ustam çook teşekkür ederim şimdi hiç bir sorun olmadan alabildim devreyi emeğinize ve yüreğinize sağlık...

arkadas tak kullanmı bu devre uzerınde calıstıgım bır devre var pc ile haberlesmesı gerekıyor bunların mıcro ıslemcıye bır alt programla tanıtılması gerekmıyormu

Usta bu devre bi programsız zaten bir işe yaramaz ki mikro işlemciyede program yazmanız lazım gerek duyulursa bilgisayarda da bir arayüz programı yazmanız lazım en basit olarak visual basic ile seri port kontrol programları yazılabiliyor...

usta anlayamadığım bişey var şema ile pcb farklı

dsub üzerinde 1 - 6 - 4 nolu pinler kısadevre 7-8 kısadevre ama pcb de bunlar yok bişey farkedermi acaba

saygılar

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,827
Kullanıcılar
450,916
Son üye
Nedim korkmaz

Yeni konular

Geri