mekanik balast ve elektronik balast

conquerror

Üye
Mekanik balastlar ile elektronik balastların çektikleri güçleri kıyaslamak istiyorum. Elimde katolog vs yok... Enerji verimliliği açısından nasıl bir kıyaslama yapılabilir kaynaklar ile beraber görüşlerinizi alabilir miyim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Mekanik balastlar ile elektronik balastların çektikleri güçleri kıyaslamak istiyorum. Elimde katolog vs yok... Enerji verimliliği açısından nasıl bir kıyaslama yapılabilir kaynaklar ile beraber görüşlerinizi alabilir miyim?

valla kardeşim benden sana bir ağzı yanmış dost tavsiyesi eğer elinde imkanın varsa elektronik balasttan uzak dur derim zırt bırt yanıo benim iş yerinde ben bıktım değişe değişe ucuz bişide değil en ucuzu 10 küsür TL tasaruflu olsa ne olur değişe değişe onun maliyeti onu geçio :D

Her türlü elektronik te kalite söz konusu,en basitinden,eski kasetli valkmanlarda iyi kalite dinamo,400 dakika iki kalem pil ile çalışırken(sony)de,bazı ucuz valkmanda 20 dakika çalışıyor.Bu kalite ölçüsüne güzel örnek.İyi kalite ile birlikte iyi bağlantı çok önemli.Bir gevşek temas prizi yakması eritmesi gibi,...dikkatli sağlam bağlantı olmalı.
Diğer konu benim iki floresan lambam var,eski balast 15 senedir ses de yapmaz lamba emin ol 7 sene dayanıyor.Balast yerli fakat 2 lira fazla kaliteli...Kolay gelsin.

Her zaman heryerde kalite 20 yıldır piyasayı yakından takip ederim. Tridonic elektronik balasttan ne sıkıntı yaşadım, ne sıkıntı yaşayanı gördüm ne de duydum.

Forum istatistikleri

Konular
129,208
Kullanıcılar
451,575
Son üye
ferhat5555

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri