MERDİVEN OTOMATİĞİ

Röle çektiği an, kontak tam olarak yapışmadığından, röle devrede ''çekili iken'' kontak, bir defaya mahsuz, lambaları yakıp söndürüyordu, fakat dediğim gibi, röle devrede iken yanmıyordu, bende sabit kontağı biraz öne verdim çözüldü...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Her ne kadar yenisini takmak en basit çözüm olsada, röleyi değiştirerek denemeni tavsiye ederim. Soğuk lehim problemi gibi gelmedi bana. en garantisi elekronik bilgin varsa devre elemanlarını ölç derim...
Saygılarımla...

bencede enbasiti yenisi ama sorunu anlayıp çözüm üretmek çok daha iyi olur ama yinede sence dersen role kontakları öpüşmüyor derim anlattıkların üzerine
kolay gelsin.

Bu kadar zaman harcamana değmez sensörlü lamba al tak enerji tasarrufu da yapmış olursun sorun olsada hepsinde birden olmaz

merdiven otomatiği tarih olmak üzere daha fazla uğraşmaya gerek yok sensörlü lambalar takmak en iyisi....

benim fikrimde sensörlü lamba takmandan yana enerji tasarrufu yapılmasını da sağlıyor merdiven otomatii kalmadı bizim mahalede 4de 3ünü ben değişdirdim...sende değişdir...

Forum istatistikleri

Konular
128,920
Kullanıcılar
451,086
Son üye
micromaster39

Yeni konular

Geri