Merkezi kilit motoru arızalımı?

Motorun ittirdiği mekanizma sıkışmış olabilir. Takarken rahat hareket edip etmediğini, taktıktan sonra da anahtarla rahat çevrilip çevrilmediğini kontrol ediniz.
Evet ama arabada hiç bir şekilde kıpırdamıyordu, diğer kapılar sıkıntısız çalışırken bunda hic hareket yoktu.Ama evde hocamın dediği gibi bağlayınca can geldi.Sonucu arabaya takınca gorecegim.Eger arabada hala çalışmıyor ise demekki elektrik gelmiyor.Çok bir para değil komplesi 150 ₺ ama çok merak saldım bu tadilat tamirat işlerine, bütün stressimi atıyorum.Sadece şunu öğrenmem lazim bu motorun üzerindeki yeşil ve mavi kabloların birisi artı diğeri şasemi, malum bugün cahilliğimden arabayı yakıyordum.

Elektrikten şüpheniz varsa gelen kabloları multimetre/voltmetre ile ölçerek teyit edin. Ölçü aleti yoksa bir park lambası ile kabloları temas ettirerek kumandaya basınca yanıp yanmadığı da kontrol edilebilir. Elektrik gelmiyorsa kapı menteşe tarafındaki soket ya da körükteki bağlantıları kontrol etmek gerekir.

Şoför kapısındaki motor 5 kablolu.
Merkezi kilitleme beynine bu motordan giden kablolar var.
Yani mavi ve yeşil bu motorun artı ve eksi kabloları diyemeyiz.

Elektrikten şüpheniz varsa gelen kabloları multimetre/voltmetre ile ölçerek teyit edin. Ölçü aleti yoksa bir park lambası ile kabloları temas ettirerek kumandaya basınca yanıp yanmadığı da kontrol edilebilir. Elektrik gelmiyorsa kapı menteşe tarafındaki soket ya da körükteki bağlantıları kontrol etmek gerekir.
Bunu denedim park lambası ile, lamba yanmadı.O yüzden + ve - mavi mi yeşilmi diye ögrenmek istiyorum.Dediğiniz gibi körükteki baglantilara bakayim

Forum istatistikleri

Konular
128,992
Kullanıcılar
451,203
Son üye
ilayda.ugur

Yeni konular

Geri