Merkezi uydu sistemi yardım

Merhaba arkadaşlar oturduğunuz binada her dairede ayrı ayrı canak var malumunuz bina uydu çöplüğü gibi ben bunların hepsini kaldırıp yerine çatıya iki canak kurup biri yerel diğeri yabancı olmak üzere kurmak istiyorum bunun için ne lazım malzeme olarak sinyal zayıflamadan kurmam için
Ne ÖNERİRSİNİZ şimdiden teşekkürler

2 tane canaga ait lnb leri sokup yerlerine santral lnb si alacaksiniz.binanizda kac daire var ise atiyorum 10 daire.16 kanal uydu santrali alip lnb den cikacak kablolari santralin girislerine baglayacaksiniz.1-2-3 diye numaralandirilmis cikislardan da dairelere anten kablolari gidecek..netten merkezi uydu sistemi diye arattirin.cok aciklayici bilgiler var.

Son düzenleme:
Bina da 4 daire var çatıda uydu yok suan herkezin balkonunda uyduları şimdi iki çanagi çatıya kurup ikisinrde 4 lu sanal lnb takip santralmi alamam gerekiyor

Evet hocam.butun canaklari sokeceksiniz.catiya ya da varsa daha uygun biryere iki tane canak monte edip bu canaklara turksat ve hortbid icin iki ayri santral lnb si alacaksiniz.mevcut lnb leri bu islem icin kullanamazsiniz..bu lnb lerden yanlis hatirlamiyorsam 4+4 toplam 8 adet anten kablosunu santral swichine getireceksiniz..swich i catida kolay mudahale edebileceginiz ustu kapali yagmur almayacak bir alana monte etmelisiniz.ayrica swich beslemesi 12 volt tur.buna uygun power supply yada adaptor ile beslemesini yapacaksiniz.bunun icin tabiki bir de swichin yanina 220 volt priz cekmelisiniz...swich den dairelerdeki tv lere bir kablo safti vs var ise duzgun bir sekilde anten kablolarinizi cekmeniz gerekir.mevcut kablolari da duzgun bir sekilde ek yaparakta degerlendirebilirsiniz..canak yonlerini komsu apartmanlarinkine bakarak tahmini olarak monte edin..sonrasi icin bir sinyal bulucu gerekli.elinizde bu cihaz yok ise uygun sinyali yakalamaniz cok zor.40-50 tl bir uyducu cagirip ince ayarlarinizi uyducuya yaptirin..

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri