mini cnc projem grbl

tezgahi canlandirmaya calisiyom
y ekseni cift motor ayni anda hareket etmiyo
kasma var sanirim boşa çıkarinca çalışıyo.

Aynı sürücü ilemi besliyorsunuz. Sürücüleriniz nedir motor kaç amper sürücüleriniz kaç ampere ayarlı. Birde elektronik kısımla ilgili resim de atanilirmisiniz.

farkli sürücüler ile besliyorum
cnc shield üzerine a4988 sürücüler ile
motor akımini artirtirdim
hafif kasintiyi aldim
suan hareket var.

arkadaslar a4988 surücu maksimum 1/16 adim desdekli
ben 1/8 ayarladim torklu olmasini istiyorum
1/4 mu yapsam acaba?
ne dersiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben 1/8 ayarladim torklu olmasini istiyorum
1/4 mu yapsam acaba?

Belirgin bir fark olmayacağını düşünüyorum.

stepcraft cnc markasi var adamlar cayir cayir parca kesiyo nema 17 len

Stepcraft'ın 30V ile beslendiğini göz ardı etmeyin. Örneğin 12 volta göre 2.5 kat güçlü demek. Motorun gerektirdiği amperi sağlıyor olmanız da önemli. Nema 17 sadece şekil standartı, Nema 17 motorların torkları arasında önemli farklar olabilir. Baktım ama göremedim, sanırım A4988'den daha iyi bir sürücü kullanmışlardır.

onlarin motorlarda 2.8 volt 1.4 amper gibi deger yaziyo?

son durum
tezgaha elektrigi verdim
ufak ufak testlere gectik
bu grbl control programina alternetif program var mi?
hic hosuma gitmedi
operasayonu durduramiyom

Burada dxf ve svg dosyalarını cam yapabileceğin bir programa ayrıca text yazılarını ve geometrik şeilleride kolayca cam yapabilirsin. gcode üzerinde değişiklikler yapıp boyutlarını ayarlaya bilirsin oldukça kullanışlı bir program. ben çocuklar eğlensin diye bir eggbot yapmıştım onda bunu kullandım.
buda biraz daha prof. bir program. bundada yine rahatlıkla cam yapıyorsunuz ve diğerine alternatif olarak farklı bıçaklar seçebilirsiniz. 4. eksene uygun gcodlar rahatlıkla çıkartılabilir.
hatta videoda arduinoya grbl yklemeside anlatılıyor. videodaki v1.1 ama şuan son sürüm v3.24

bu arada yaptığın sistemi işlem adımları ile elektronik kısmı dahil detaylı bilgilendirirsen yapmak isteyen arkadaşlara kaynak olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…