Modem Devrem İçin Geçiş Parçası

Trmerlin

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Öncelikle Konuyu Yanlış Yere Açtıysam Üzgünüm Devre Bölümü Burası Diye Burda Açtım,
Çok Sık Elektrik Gitmesi, ve Birazda Can Sıkıntısından Modemim İçin Şarjlı Pillerle Oluşturulan Bir Devre Kurdum.
rYLkJM.jpg
Devreye Göre;

1)Devrede X Cihazı Dediğim Yere Bir Parça Lazım, Bu Parçaya Hem 8 Adet Pilin Hem Adaptörün Akımı Gelcek Ancak Adaptör Kesildiğinde Otomatik Pile Geçicek Bir Cihaz, Alet veya Devre varmı ?
Yahut yine X cihazına Pilin ve Adaptörün Akımı Gelecek Biz Hangisini Kullanmak İstediğimizi Anahtarla Seçeceğiz.Böyle Bir Mekanizma Varmı ?

2)Piller Şarjlı Olacak, Bu Yüzden Nasıl Bir Y Devresi Kurarsam Elektrikler Geldiğinde Otomatik Pilleri Şarj Edip, Piller Dolunca Şarjı Otomatik Kesebiliriz ?

3)Cihaz 3 Saat Çok Rahat Çalıştıktan Sonra, Piller 500 MA Altında Bir Değer Vermeye Başlayacagı İçin Modem Çalışmayacak, Acaba 9 Adet Şarjlı Pil ile Voltajı 13.5V Yaparak 3 Saatten Sonra Bir Süre Daha Pillerin Toplan 6W Güç Vermesini Sağlayabilirmiyim ? 13.5V'un 12V'luk bir modeme zararı olurmu ?

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ederim.

MODEM UPS YA DA BATTERY BACK UP diye arama yapın farklı güöler bile olsa temel elemanları görür mantığı kavrarsın

[MENTION=317040]Trmerlin[/MENTION] bence o kadar uğraşma bir adet tunçmatik 650va ups al istediklerini karşılar.

Hocam Hobi Amaçlı Yapıyorum Biraz Can Sıkıntısından Aksak Çalışsada Olur Yani
O Yüzden UPS Kulanmayı Düşünmüyorum :D

Forum istatistikleri

Konular
129,172
Kullanıcılar
451,522
Son üye
ShellSholck

Yeni konular

Geri