monofaze motorlar hakkında bilgi

/*OSMAN

Üye
arkadaşkar 220vlt motora kapasitör nasıl bağlanır teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yardımcı sargıya seri bağlanır.(omik direnci fazla olan yardımcı sargıdır)

yardımcı sargı ince kesit az sipirli olandır. ve omik direnci ana sargıya göre daha düşüktür. kondansatörde yardımcı sargı ve santirfüj anahtarına SERİ bağlanır.

yardımcı sargı ince kesit az sipirli olandır. ve omik direnci ana sargıya göre daha düşüktür. kondansatörde yardımcı sargı ve santirfüj anahtarına SERİ bağlanır.

yanlış yazmışsın arkadaş.yardımcı sargı ince kesit ama çok sipirlidir.omik direncide yüksektir.

pardon özür sayın cahits hatırlatma içiin teşekkürler yanlış yazmışım. yardımcı sargı ince kesit çok sipir ana sargı kalın kesit az sipir ve yardımcı sargı omik direnci daha büyüktür

arkadaşım birde motorlar iki çeşitdir küçük gövde büyük gövdedir
bunların küçük olanı daimi devre kondansatörü ile büyük gövdeli olanı ise start kondansatörü ile çalışırlar birde motor markası modeli akımı ve gücünü verirsen sana nasıl bir kondansatör bağlayacağınıda söyleyebilirim

ya motor dan ücuç cıkarsa ana ,yardımcı ,müşterek. müştrerek faz misal. kapasütör ana nötür. kapasitör yardımcı. bağlanır arka daş net acık lama yapmamış yüzey sekli bu. dah fazla bilgi istiysan detay sor.

arkadaşım ben bobinajcılık yapıyorum dediğinin hiç alakası yok start kondansatörlü motorlar ilk kalkış anında yüklü kalkması içindir daimiler ise boşta kalkıp tam yük altında çalışması içindir

arkadaşım son olarak istersen ben sana kondansatörsüz mono faze motor bile gösteririm

arkadaşlar benim bi sorum olacak daimi devre kondansatörünün değeri azalırsa motorun kalkış momentide mi azalır, yoksa artar mı, arasındaki orantı nedir

Merhaba 220V 0,5 A 2 devirli bir motor var. Bunun için kaç mF kondansatör kullanılması gerekir ? Birde Bu motorun Gücü Nasıl hesaplanır ?
Şimdiden Teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…