Motor İhtiyacı

Mevcut model yukarıda eklediğim gibi... Milden yataklama bilye ile yapılıyor. Yani yine mil dönüyor. Motor gövdesi ana gövdeye bir yay ile tutturuluyor. Mil önüne bir engel gelip dönemediğinde gövde kendisini çevirmeye çalışıyor. Yayı bir miktar gerdiriyor. O sırada mekanizma motoru durduruyor.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Slm. Sn. @Ertek68
Buna benzer bir sıkıntıyı En büyük hobim olan RC OFF ROAD ile uğraşırken yaşıyordum.
Tabi maliyet ve montaj açısından ne gibi sıkıntılar çıkarır bilemem ama eklediğim resimdeki fırçasız motoru ve soğutucuyu kullanır , motoru %50 devir ve tam yükte çalıştırmaz iseniz böyle bir sıkıntınız kalmaz. Yalnız bu motorlar 12 vdc ile çalışıyor.

2.jpg
1.jpg

Teşekkürler Sn. TheRisky montaj kısmını hallederiz ama maliyet en önemli kriter. :)
Yapmayı düşündüğüm sensörün hazırı (yerli) 80-90 euro. Bu fiyata göre ciddi bir avantajımız olsun ki yapalım.
Resimlerde bilgi yok ama bu motoru kaç devire kadar bulabilirim. Fiyatı ne kadardır.

Anladıgımkadarı ile, siz bu motoru katı tank ve sıloda (yem, bugday , çımonto , kum vs.) sevıye tesbit olarak kullanacaksınız.Ve sıkısdığı anda da yanmaması için tork kontrol çalışması gerek.Motor ararken bunuda belirtmeniz gerekirmi.

Amladığım kadarı ile, siz bu motorla katı madde sılolarında( yem, bugday, kum çimentı vs) sevıye kontrol olarak kuulanacaksınız.Silo sevıyesı motora geldiğinde motorun tork kontrol olarak çalışması yanmaamsı gerek.
Motor ararken bunuda belirtmeniz gerekirmi.

Yağ basınç sensörünün kontagına, stratla devreye girecek zaman rölesinin normalde kapalı kontagını paralel bağlayın. Yag basnıc göstergesınden nomal degere kaç sanıyede yukseldiğni görün. Zaman rölesını o süreden2-3 sanıye fazlaya ayarlayın.

Anladıgımkadarı ile, siz bu motoru katı tank ve sıloda (yem, bugday , çımonto , kum vs.) sevıye tesbit olarak kullanacaksınız.Ve sıkısdığı anda da yanmaması için tork kontrol çalışması gerek.Motor ararken bunuda belirtmeniz gerekirmi.
Sn. zeybek sıkışma söz konusu değil motor mili durduğunda gövdesini çevirmeye çalışacak bu esnada enerjisi kesilerek duracak.

Yağ basınç sensörünün kontagına, stratla devreye girecek zaman rölesinin normalde kapalı kontagını paralel bağlayın. Yag basnıc göstergesınden nomal degere kaç sanıyede yukseldiğni görün. Zaman rölesını o süreden2-3 sanıye fazlaya ayarlayın.
Bu mesajınızı sanırım yanlış yere yazdınız. :D

Teşekkürler Sn. TheRisky montaj kısmını hallederiz ama maliyet en önemli kriter. :)
Yapmayı düşündüğüm sensörün hazırı (yerli) 80-90 euro. Bu fiyata göre ciddi bir avantajımız olsun ki yapalım.
Resimlerde bilgi yok ama bu motoru kaç devire kadar bulabilirim. Fiyatı ne kadardır.
Seri üretim yapacaksanız zaten bu motor ve ekipmanları en az 150 tl tutar buda baya yüksek bir rakam olur sizin için. Ben anlık bir çözüm olarak düşündüğümden yazdım bu motoru olur ya işletmenizde yaşadığınız bir sorun dur ve bir kez yapmanız gerekir gibi düşünmüştüm :) Maksat bu sensörü üretip satmak ise bu motor çok fazla.

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,940
Son üye
ranakaraca05

Yeni konular

Geri