Motor ana besleme şalter seçimi..

Hayırlı bayrmlar dileyerek, Kurban bayramınızı kutluyorum..
Bayramda fabrikamızın çalışmamasından istifade ederek, bıcaklı tip sıgortası olan;

160 kw bıçaklı sıgorta 315 amper.
75 kw bıçaklı sıgorta 160 amper, 3 adet motor.
55 kw bıcçaklı sıgorta 125 amper, 2 adet motor.

toplam 6 adet motoru, T.M.Ş ile değiştirmeyi pilanlıyoruz..
T.M.Ş leri sipariş vermem gerekiyor. Kafam karıştı, tesisatta kullanılanla motorlarda kullanılan farlı tiplermiş. Marka olarak sıemens veya schneider düşünüyorum..

T.M.Ş ler bıçaklı sigorta degerleri ile aynı değerde mi olmalı.
Tipi modeli ne olmalı..
yarın arefe vaktim kalmadı, acilen yardım rica ediyorum
saygılar..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
160KW yükünüz tek motorsa Sıemens VL400(400A),toplam yükse VL400(315A) şalterlerini tercih edebilirsiniz.
Diğer yükleriniz için Sıemens VL160 serisinden 160 ve 125A'i seçebileceğiniz gibi;sadece 160 sipariş edip 125A'i termik ayarı ile de sağlayabilirsiniz

sıemens ile abb arasında yarı yarıya fiyat farkı var benimde 160 kw motorum bıcaklı idi tmş e cevirdim ve abb kullandım.320 amper.

Forum istatistikleri

Konular
128,739
Kullanıcılar
450,804
Son üye
berhunisalih

Yeni konular

Geri