Motor Bilgilerini Girince Kumanda Elemanlarını Veren Program Arıyorum

sonbeg

Üye
Değerli ustalarım buradan çok güzel bilgiler alırım sayenizde bir konuda daha yardıma ihtiyacım var. Bir yerden duydum bi proğram varmış motorun kaç kw oldugunu yazınca kullanılacak malzeme listesini veriyormuş sigorta,kontaktör vb. Acaba bana bu konuda yardım edebilirsmisiniz teşekkür ederim...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Değerli ustalarım buradan çok güzel bilgiler alırım sayenizde bir konuda daha yardıma ihtiyacım var. Bir yerden duydum bi proğram varmış motorun kaç kw oldugunu yazınca kullanılacak malzeme listesini veriyormuş sigorta,kontaktör vb. Acaba bana bu konuda yardım edebilirsmisiniz teşekkür ederim...

Hazır tablolar işini görür kullanacağın şalt malzeme markasına göre kataloğundan ürün kodunu seçersin.
http://www.emo.org.tr/ekler/d1016d687d5960a_ek.xls?tipi=34&turu=X&sube=0

[URL]http://mndmuhendislik.com/teknik/380VPDF2.pdf
[/URL]

Eyvallah abi sağolasın çok iyi oldu teşekkür ederim bişey daha soracam mağazaların kapı üstlerine takılan hava perdesini bağlamak için kablo kesiti kaç mm2 olmalı acaba etiket üzerinde 10 kw yazıyor 220 ile çalışıyor ama...

Eyvallah abi sağolasın çok iyi oldu teşekkür ederim bişey daha soracam mağazaların kapı üstlerine takılan hava perdesini bağlamak için kablo kesiti kaç mm2 olmalı acaba etiket üzerinde 10 kw yazıyor 220 ile çalışıyor ama...

Besleme panosuna olan mesafe önem arz eder. Kesit hesabında gerilim düşümü ve akım kontrolü hesabı yapılır. Uzun mesafelerde kesiti gerilim düşümü hesabı kısa mesafelerde akım kontrolü hesabı belirler. Sitede kesit hesabıyla ilgili bol miktarda bilgi var. Genelde 6mm2-10mm2 gibidir kesit.

teşekkür ederim abi sağolasın verdiğin bilgiler için

10 kw lık vede 220 ile çalışan hava perdesi bana biraz garip geldi böyle bir hava perdesi olacağını sanmıyorum eminsiniz değilmi etiket bilgisinden

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,017
Son üye
Ozerbil

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri