Motor Karakteristikleri?

iyi gunler şimdi benim derdim şu her motorun guc devir tork karakterini gösteren dyno grafikleri var oyle değilmi peki bir jeneratörun grafiği nasıldır ? sunun için soruyorum bir proje için (forumdan gördüğüm kadarıyla en iyi olacak olan ) araba alternatörü modifiye edip elektrik üreteceğim ama jeneratörün ihtiyacı olan torku nasıl bulacagım daha da acayım belirli bir devirde motorun ihtiyac duyacagı tork ne olacaktır ? önceden yaptıgım arastırmalarda yanlış hatırlamıyorsam motor karakteristiği ile jeneratör karakteristiği aynı ama y eksenine göre simetriğiydi peki bu ozamn bu mantıga göre motorken devir arttıkca torku artan bir motor jeneratör oldugunda devir arttıkca gerek duyacağı tork da azalacak anlamına gelir bu bana cok sacma geliyor yav yani 10 devirde dndurmek için zorlanacaksın ama 1000 devirse uflesen dönecek gibi sacma bir anlam cıkıyor bu konuda aydınlatırsanız sevinirim özetle motordan jeneratöre geçilince karakteristik grafik nasıl olacak modifiye bir araba alternatör için(veya herhangi bir başka tür motor jeneratör çevrimi için)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,017
Son üye
Ozerbil

Yeni konular

Geri