motorlar

cankaya93

Üye
selamlar ben 6 aydır elektirkçide çalışıyorum asansörlerıdekı motorlara fln kaç amperlık sigorta takılmalı baglanltıları nasılsdır kaç tane sigorta konulur bunları ögrenmek istiyorum asansör için ayrıyetten bir toprak hattı mı çekılır çekılırse 4 lük kablomu olmalı ve de asansöre giden faz kablolarıda mı tek damarlı 4 lük kablo olmalı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Motorlara gelişi güzel sigorta koyulmaz.Yani asansör motoru şukadar amperlik sigorta pompa motoru şukadar amperlik sigorta diye birşey yoktur.Bir otomasyon yapıcaksan bütün malzemelerini (termik,kontaktör,sigorta vs.) kullanıcağın güce göre seçersin.

kardeş öncelikle şunu unutmamak lazım sigorta yüke göre değil kablonun taşıya bileceği akım kapasitesine göre seçilir yüke görede kablo kesiti seçilir

selamlar ben 6 aydır elektirkçide çalışıyorum asansörlerıdekı motorlara fln kaç amperlık sigorta takılmalı baglanltıları nasılsdır kaç tane sigorta konulur bunları ögrenmek istiyorum asansör için ayrıyetten bir toprak hattı mı çekılır çekılırse 4 lük kablomu olmalı ve de asansöre giden faz kablolarıda mı tek damarlı 4 lük kablo olmalı
asansör uygulama projelerinde hepsi vardır

Motorlar için kullanılacak sigorta ve motor koruma bilgilerini Schneider ve Siemens gibi firmaların şalt malzeme kataloglarının arka kısmındaki teknik bilgiler kısmından hazır olarak bulabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,871
Kullanıcılar
450,992
Son üye
Muhsink69

Yeni konular

Geri