motorun devrini düşürerek volt ve amper düşermi

erat34

Üye
arkadaşlar 24v 1050rpm 400a motorun devrini yarıya kadar düşürsem aynı oranda volt,amper ve watt düşermi lütfen yardımcı olu (alternatör olarak kullanacağım)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet düşer, nominal devir ile orantı kurabilirsin.

ilğine teşekkür ederim motora bir zararı olurmu 8-9 saat çalışırsa ayrıca memleketini merak ettim

Son düzenleme:
motorun devrini sürücü ile mi düşüyorsunuz?

Bu bahsettiğin motor dc. motor ise 500 devirde 12 v. 200 ampere yakın güç alırsın.
Yalnız burada akımda bir yanlışlık yok değilmi. 400 ampermi, yoksa 40 ampermi ?

hayır tirübünden ayarlıyacağım.
------------------
evet 400 amper

Son düzenleme:
Bu motoru alternatör olarak kullanmak için çok büyük güce ihtiyacın olacak.
200'lük pimaş boru ile 30-40 metre düşey suya ihtiyaç olur. Pervane çapı da yaklaşık 1 metre olmalı.

hocam 200lük boruyu 5m dikey olarak koyarsam 1 tonluk basınç demek ve bunu sizinde dediğiniz gibi yaklaşık 1m çapında pervane ile (bununda güç kazanımını koyarsak)yeteri kadar güç oluşacağını sanıyorum bana şimdilik 300watt/h lazım. 1watt= 1 joule/s 'dir. 1 joule= 1/9,81 kg-f-m olduğuna göre döndüremezmiyim.

Bu motorun büyüklüğü ne kadar ? Dediğiniz gibi 400 a.lik motorsa bayağı hacimli bir şey olmalı. 300 w. için bu kadar büyük olmasına gerek yok.
Dediğiniz gibi 200'lük boruyu 5 metreden düşey kullanma imkanı varsa pervane çapı daha küçük olur. Ben size daha uygun alternatör temin edebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,792
Kullanıcılar
450,879
Son üye
arifardaozdemir

Yeni konular

Geri