Multimetre tavsiyesi

selamun aleyküm arkadaşlar ben avometre kulanmasını bilmiyorum bana detaylı(resimli)anlatırsanız veya nerden öğreneceğimi söylerseniz memnun olurum peşin söylüyorum ALLAH razı olsun.:D

İlgili,

Ölçü aletini kullandım. Ölçüm değerleri ekrana hızlı bir şekilde gelmiyor. Bir de koruması çok iyi değil.

Arkadaşlar UNI-T UT 70 A modeli multimetre almayı düşünüyorum. Bunu tercih etmemin sebebi endüktans ölçümleri için ayrıca LCR metre almak istememem. Aşağı yukarı 150 tl gibi bir bütçe belirledim. Bu cihazdaki tek eksik true rms ölçmüyor. endüktans ölçümü yapabilen ve True RMS ölçüm yapan bir multimetre tavsiyeniz var mı?

Kardeş bende true rms ut 61e var gayet iyi lc için ise arkadaşın dediğine bak

HTC Sensation Z710e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Merhaba arkadaslar; biliyorum bu konu belki 50 defa acildi,bir cogunu okudum ama 50 lira denilen multimetre bu sene 70 lira olmus mesela o yuzden sorma ihtiyaci duydum. Cok kararsizim ve biliyorsunuz ki piyasadaki urunlerin fiyatlari surekli degisiyor.

Isin aslina gelirsek bu sene dandirik multimetrem bozuldu, kullanmadigim haldi kendi ipini cekmis vaziyette :D Aklimda bir cok secenek var, yani skala o kadar genisledi ki kafayi yedim multimetre bakmaktan, ut33d den basladim en son amazon'dan ut70c soyluyordum ki 1 ay sonra geliyormus diye vazgectim. :confused: Hobi olarak ugrastigim icin bir yanim cok para verme diyor, diger yanimda ya soyle ele gelir saglam birsey al diyor. Neyse kisaca sorularimi soyle bir siralayayim;

• Amator olarak elektronikle ugrasiyorum sizce ucuz yollu mu yoksa soyle kallavi birsey mi olsun?

• Kullandiginiz veya onerebileceginiz bir urun var mi?

• Verdigim paranin karsiligini alabilir miyim?

• Hangi siteden ne kadara alabilirim?

Degerli zamanini ayirip cevap yazan arkadaslarima simdiden tesekkur ederim...:)

kesinlikle fluke'tan şaşma derim şimdiye kadar 1 kere farklı marka kullandım ve fluke'un değerini anladım. fluke forza..

Normalde 19 v dibi dc akımı acv kademesinde ölçüldüğünde bir sorun çıkıyor mu multimetrede? Veya tam tersi oldugunda? Ben birkaç defa yaşadım da bir sorun çıkmadı

protek 506 al ve yola devam biraz pahalı ama bir incele derim

Fluke tabiki ..
Suya sokma çok yüksekten düşürme yeter..
En azından acaba kademe ohm mu kapasitörmü diye bakmanıza gerek yok değdirin probları anywhere...

Forum istatistikleri

Konular
128,850
Kullanıcılar
450,958
Son üye
cybershot123

Yeni konular

Geri