Multimetrede Pil Yatağında ki Aynı Nokta da İkidir Pil Akıyor.

Hazır ölçü aletini modifiyeye değinmişken;

Benim aklımda kaliteli marka 9V adaptörle multimetreyi çalıştırmak var ama problem olur mu acaba uzun vadede?multimetremi riske atamadığım için bekliyor öylece ☺️☺️
Ölçü aletinin uygun gerilimine ayarlayabilirseniz olur. Genelde 2 pil (3v) veya 4 pil(6v) ile çalışmaktalar. Yalnız diyaliz hastası gibi sürekli elektriğe bağlı bir ölçü aletide nasıl ne derece kullanışlı olur orası tartışılır.🙄

Hazır ölçü aletini modifiyeye değinmişken;

Benim aklımda kaliteli marka 9V adaptörle multimetreyi çalıştırmak var ama problem olur mu acaba uzun vadede?multimetremi riske atamadığım için bekliyor öylece ☺️☺️
Ben 9v pillerden bıkıp, 2 pilli ve yedek olarak da şarjlıya geçmişken siz 9 V a geçmek istiyorsunuz. :) 2 Kalem pilli olanlar bana daha basit geliyor. Pile ulaşım daha kolay, her türlü mahalle bakkalında dahi bulabiliyorsunuz. Eğer hazır şarjlı alma imkanınız yoksa mevcut olanını sayın @Scorpion42 nin dediği gibi modifiye etmek en akıllıcası.

Vartanın 9v şarjlı model pilini kullanıyorum da,benim esas niyetim pil akmalarının önüne geçmek o riskli hiç bir vadede karşı karşıya kalmamak.

Evde zaten hobi amaçlı takılıyorum ,işim olunca takarım adaptörü multimetre devrede olur,işim bitincede kaldırırım herşeyi 🙃

Forum istatistikleri

Konular
128,786
Kullanıcılar
450,877
Son üye
oguzugurlu

Yeni konular

Geri