Multimetrede Pil Yatağında ki Aynı Nokta da İkidir Pil Akıyor.

Alkaline pil kullanmalısınız.
Alkaline piller çelik ceketli dir.
Akma sızdırma yapmaz
Piller Alkalin zaten.ÜZerlerinde yazıyor ancak 1. kalite marka piller degiller.

Aynı marka pillerle bu cihazı 1 yıldır kullanıyorduken ilk kez gecen hafta akma oldu ve bugün tekrarladı.

Şöylesi bir durumdan kaynaklanması nın teknik olarak karşılıgı,izahı olabilir mi peki arkadaşlar ;
pillerden biri digerlerine göre daha düşük voltajda ise bu farklılık o diger pile bir yüklenmeye sebebiyet verip akmasına neden olmuş olabilir mi?

Sıfır paketinden cıkartılan 4 pil degilde 3 pil takıp açıkta olan az kullanılmış bir pili de ekledigim de böyle bir tablo oluşabilir mi ?

Şöylesi bir durumdan kaynaklanması nın teknik olarak karşılıgı,izahı olabilir mi peki arkadaşlar ;
pillerden biri digerlerine göre daha düşük voltajda ise bu farklılık o diger pile bir yüklenmeye sebebiyet verip akmasına neden olmuş olabilir mi?

Sıfır paketinden cıkartılan 4 pil degilde 3 pil takıp açıkta olan az kullanılmış bir pili de ekledigim de böyle bir tablo oluşabilir mi ?
Geçmiş olsun öncelikle. Bahsettiğiniz olayın bu duruma sebebiyet verebileceğini düşünmüyorum. Sonuçta seri bağlı piller, dördünün toplam voltajı kullanılıyor. İki adet kalem pil ile çalışan Uni-t UT139C cihazımda duracell alkalin piller var nereden baksanız 1 yılı aşkın süredir içindeler, amatör olarak ara sıra kullanıyorum, herhangi bir akma olmadı.

Geçmiş olsun öncelikle. Bahsettiğiniz olayın bu duruma sebebiyet verebileceğini düşünmüyorum. Sonuçta seri bağlı piller, dördünün toplam voltajı kullanılıyor. İki adet kalem pil ile çalışan Uni-t UT139C cihazımda duracell alkalin piller var nereden baksanız 1 yılı aşkın süredir içindeler, amatör olarak ara sıra kullanıyorum, herhangi bir akma olmadı.

Bende amatör kullanıcıyım,ayda birkaç kez kısa süreli kullanıyorum cihazı.

İlk kez olması tuhaf,eğer arıza durumu var ise garantiye yollayayım düşüncesiyle konu açtım aslında.

Pil akmasının cihazdan kaynaklanabileceğini düşünmüyorum. Yukarıdaki arkadaşlarımızın da anlattığı gibi, önce kaliteli bir pil ile deneyin yine akma olursa işte o zaman problem cihazdadır diyerek garantiye yollarsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,769
Kullanıcılar
450,848
Son üye
RecepG.

Yeni konular

Geri