musluğa dokundugumuzda elektrik çarpıyor

ankara olsa idi gelirdim fakat değil bence usta getir ve yaptır yapamıyacak isnen evdeki kimsenin hayatından önemli değil ama şohben ve çamaşır vs makineleri kontrol et bakalım ölçü laetin vardır zaten senin yazdıklarımız baştan aşagı oku ve ne yapacağına karar ve ve hemen yap.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
şofben 1. kademede çalışırken bişey yok 2. kademeye alındığında sigorta atıyordu ve duvar ıslandığı zaman elektrik çarpıyor kar baglandısını düzeltince sorun ortadan kalktı
duvardaki ıslaklıktaki elektrik çarpmasının KARın ters bağlantısıyla ne alakası var açıklayabilir misin bana?

Ustalarım meraba kaçağı buldum...Uzatma kablosunda buldum..Sorunu giderdim.Yalnız bişey sormak istiyorum..Bu uzatma kablosunda topraklama kısmına dokundurdugumuzda ışık yanıyodu fakat bu uzatma kablosuna çamaşır makinesinin fişini takdıgımızda uzatma kablosunun topraklama kısmına kontrol kalemindeki ışık daha kuvvetli yanıyodu..Bunun sebebi nedir ustalarım? Neden kontrol kaleminin ışıgı daha da kuvvetleniyodu?

Ustalarım meraba kaçağı buldum...Uzatma kablosunda buldum..Sorunu giderdim.Yalnız bişey sormak istiyorum..Bu uzatma kablosunda topraklama kısmına dokundurdugumuzda ışık yanıyodu fakat bu uzatma kablosuna çamaşır makinesinin fişini takdıgımızda uzatma kablosunun topraklama kısmına kontrol kalemindeki ışık daha kuvvetli yanıyodu..Bunun sebebi nedir ustalarım? Neden kontrol kaleminin ışıgı daha da kuvvetleniyodu?

Meraba sayın acemi elektrikçi..Sorunun çözülmesine çok sevindim..Kısa sürede halletmişsin.Sordugun soruya gelince...Buradaki mantık evinizde topraklama olmadıgı için uzatma kablosundaki topraga olan kaçak çamaşır makinesinin uzatma kablosuna takılmasıyla kontrol kalemindeki ışık daha kuvvetli yandıgını söylemişsiniz. ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE TOPRAKLAMA KABLOSU OLDUGUNDAN BU DA GÖVDEYE BAGLI OLDUGUNDAN ELEKTRİK GÖVDEDE TOPLANARAK VE BURADAN HİÇBİR YERE AKAMIYARAK BİRAZ DAHA KUVVETLİ HALE GELMİŞTİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...BUNA BAĞLI OLARAK KONTROL KALEMİNİN IŞIGI DAHA KUVVETLİ YANAR...

şofben 1. kademede çalışırken bişey yok 2. kademeye alındığında sigorta atıyordu ve duvar ıslandığı zaman elektrik çarpıyor kar baglandısını düzeltince sorun ortadan kalktı
öncelikle biliyorsunuz ani ısıtıcılarda 2 adet ısıtıcı vardır. birinci kademede birinci 2. kademede ikinci 3. kademede ise her ikisi devreye girer. ikinci kademede atıyorsa bu ısıtıcını gövdesinde toprağa kaçak oldsuğunu gösterir ki ısıtıcının değişmesi gerekir. karolesindede faz ve nötr uçlarını değiştirmeniz yanlış olmuş . sigortanın atmaması aldatıcı bir durum. roleyi düzeltip ısıtıcınızı değiştirin mümkünse bu tip ısıtıcılar kullanmayın slm

öncelikle biliyorsunuz ani ısıtıcılarda 2 adet ısıtıcı vardır. birinci kademede birinci 2. kademede ikinci 3. kademede ise her ikisi devreye girer. ikinci kademede atıyorsa bu ısıtıcını gövdesinde toprağa kaçak oldsuğunu gösterir ki ısıtıcının değişmesi gerekir. karolesindede faz ve nötr uçlarını değiştirmeniz yanlış olmuş . sigortanın atmaması aldatıcı bir durum. roleyi düzeltip ısıtıcınızı değiştirin mümkünse bu tip ısıtıcılar kullanmayın slm
Rezinstsn ustam mrb..sayın ekotest arkadaşımızın söylediğini anlayamadım. kar bağlantısını düzelttiğimizde duvardaki ıslaklık sebebiyle bizi elektrik çarpması ortadan kalktı diyor..bunun karın ters bağlanmasıyla ne alakası var ki...

Rezinstsn ustam mrb..sayın ekotest arkadaşımızın söylediğini anlayamadım. kar bağlantısını düzelttiğimizde duvardaki ıslaklık sebebiyle bizi elektrik çarpması ortadan kalktı diyor..bunun karın ters bağlanmasıyla ne alakası var ki...
faz nötr değiştiğinde rezistans teli kopup gövdeye değdiğinde faz yerine nötr gider faz kısmı telin gövdeye değmediği yere gider ve sigorta attırmaz ama tabii ki rezistans çalışmaz ve tehlike devam eder tek çözüm rezistansı değiştirmektir slm

Forum istatistikleri

Konular
129,235
Kullanıcılar
451,616
Son üye
sezercoban1

Yeni konular

Geri