Mutfak tezgahında 3d printer

Dışarıdan güzel gözüküyor, tebrikler.

Corexy yi bilmiyorum ama sonucunu merak ediyorum.

Home (sıfır) anahtarları yeterli diye düşünüyorum. Diğer yöne de koyarsanız emniyet olabilir ancak ayarlarının yapılması, ilave kablolama ile karmaşık ve hataya daha açık hale geliyor.

Ben ektsrüderin ağırlığını hareket sistemine taşıtmamak için Bowden tipi seçerek gövdeye bağladım ve filament teflon boru içerisinden ısıtıcı kafaya iletiliyor. Sizin sistem daha farklı ve X hareketiniz daha rijit, sanırım sıkıntı olmayacaktır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: akg
Bencede çok iyi gidiyor.Size tavsiyeye gerek yok gördüğümüz kadarı ile.Yanlarıda kapatacakmısınız?Flex ile kapatacak olursanız çıktı kalitenizin artacağını düşünüyorum.(Isı rejiminden etkilenmeyeceği için).Benim şu an yaptığım printerde z eksen motorlarını dışarıda planladığımız için kapatamadığım bir çalışma var devam eden belki burdan içimde kaldığı için tavsiye ediyorumdur:)yakında foto eklerim.

• Beğen
Tepkiler: akg
Bunun gibi mesela...

IMG_0411.jpg

Evet kabin içerisine almayı düşünüyodum ama bunun baskı kalitesinne etkisini bilmiyodum üst kısmı kapatıp kapatmamak konusunda tereddütüm var sadece

Elektronik kısım tamamlanmak üzere
20160703_161540.jpg

Bu arada şoyle bir limit anahtarı var elimde
20160703_161210.jpg

Rampsa takıp anahtara bastığımda arduinodan duman çıktı haliyle ardu çalışmadı yedek kart taktım bu gün kabloyu değiştirip bağladım yine aynı sorun bu sefer dün çalışmayan ardu çalışmaya başladı sonraki çalışmıyor. Sorun ne olabilir acaba bu limit anahtarları bağlantısıyla alakalı biraz yardıma ihtiyacım var

Yanlış yere takılduysa kısa devre ettirir ki dumandan bu nlaşılıyor.

evet kısadevre ettirdik etmesinede benim anlamadığım tersinin tersi doğru olması lazım değilmi diğer türlü taktığımdada aynı sorun oldu

Bağladığınız pinlerle ilgili bir kısa devre olabilir mi?

Başka bir anahtarı takmadan önce bir LED ve pille denedikten sonra farklı pinlere takıp deneseniz?

biraz temizledikten sonra bugün yine denedim çalıştı kalibrasyon işini kısmen yaptım gibi z ekseni için flamentim olmadığından ince kablo ile ayar yaptım tabi ekstruderden geçirmedenx ve yeksenleri için normalde 16 diş kasnak için hesaplanan değer step per 100 ama benimki corexy olduğundanmıdır 200 de gerçek değere ulaşıyor. birde makina sınırları belirlerken ve sıfır noktası belirlerken ısıtıcı yatak ölçülerine göremi yapmalıyım yani limit anahtarlarını ısıtıcı yatak ölçülerine göremi yerleştirmeliyim yoksa makina ölçülerine göremi bilemedim baskı yapmaya geçtiğimde eminim bu sualler çok basit gelecek bana ama henüz daha baskı yapmadığımız için biraz yabancı şuan

Denemedim ama PLA filament ile ısıtıcı tabla olmadan da basılabileceği söyleniyor. Tam çalışma alanına göre sıfırı belirleseniz sanırım sorun olmaz. En fazla, biraz fazla hareket etmiş olur.

Ben de CNC için ilk gün sorduğum eksenlerde kenarlara sorun yaratmadan ne kadar yaklaşılabilir sorusunun yanıtını, dolayısı ile çalışma alanımın büyüklüğünü bulabilmek için CNC'yi tamamlayacağım günü bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri